BĚŽKY


Zábava na běžkách - Zažijte zimu na trati
Zimní sport, který posiluje horní část těla, trup a nohy současně? To zvládá severská disciplína. Zejména v oblasti Murau jsou běžky velmi populární. Dobrý skluz, je téměř meditativním pohybem na třpytícím se koberci. Potěšení pro tělo i mysl.

Přijeďte si užít a načerpat novou energii - běh na lyžích v regionu Murau nejen vyzve tělo, ale také uvede mysl do uvolněného režimu. Díky 21 trasám na celkem 180 km v oblasti Murau a na Kreischbergu je tento zimní sport obzvláště atraktivní. Kromě toho byly čtyři trasy vyznamenané štýrskou pečetí.

Murau-Kreischberg má velmi dobrou síť běžeckých tras a poskytuje všechny úrovně obtížnosti pro začátečníky i profesionály.

Podél řeky Mur
Trasa je udržována v závislosti na sněhových podmínkách. Část trasy Mur vede po upravených stezkách, běží paralelně podél železnice. Kdo si chce, odpočinout, či si zkrátit trasu, může využít místní železnici, která umožňuje nástup na 11ti zastávkách.

Vysokohorské tratě Kreischberg
Tratě na Kreischbergu vedou daleko od sjezdovek a zajišťují klid a pohodu! Vychutnejte si 2,5 km dlouhou běžeckou trasu pro klasický nebo bruslařský styl. Trasy vedou krásnými borovicovými lesy, ke kterým se můžete nechat vyvézt lanovkou.

Murau
Stadtloipe - Rundkurs
Nástup: Fitness Studio (možnost parkování)
Délka: ca. 5 km, dvě stopy
Trasa: okruh

Ranten
Od Ranten do Seebachu
Nástup a parkování: podél trasy
Délka: ca. 6 km, dvě stopy
Náročnost: lehká až středně těžká

Laßnitz
Laßnitzloipe – okruh
Nástup: Ktn. Laßnitz
Délka: ca. 8 km, dvě stopy
Náročnost: lehká až středně těžká

Mimochodem: Díky své poloze, má region Murau skvělé sněhové podmínky a severský sport je možný již od listopadu. Zábavě na běžkách v malebné krajině tedy nic nestojí v cestě!

BĚŽKY


Nejkrásnější trasy
Ať už zvolíte trasu v centru Weirerteich, mezi Laßnitzem a St. Lambrechtem, stezku na stadionu v Murau nebo po hřebenech na Kreischbergu.

Zajímavosti: Kromě zasněžených a dobře upravených tras najdete v oblasti Murau také naučné stezky Užívání je zcela zdarma a jsou oblíbené zejména u začátečníků. Okruh na golfovém hřišti St. Lorenz, před Stadl an der Mur, v Rantenu nebo v Karchau / Zeutschach jsou tipy pro všechny milovníky běhu na lyžích.

Další informace: V regionu Murau, přesněji v lyžařském středisku Weirerteich, se profesionálové v běhu na lyžích mohou vydat na trať pro trénink biatlonu. Pod dohledem si můžete vyzkoušet biatlonovou pušku a ponořit se do světa olympijského šampiona Christopha Sumanna.

Klasifikované běžecké stezky v regionu Murau
Dobrodružná oblast Murau byla spolu s dalšími 14 regiony oceněna pečetí štýrských běžeckých tratí a zaručuje tak po dobu 20 let dokonalý zimní zážitek a nejlepší trasy.

Běžecké tratě, kterým byla udělena pečeť, musí splňovat následující minimální požadavky:
- Každá trasa nabízí běžkařům klasickou a bruslařskou dráhu.
- Stezky musí mít celkovou délku nejméně 5 km a šířku nejméně 4–6 m.
- Předpokladem je odpovídající značení s informacemi o délce, směru chůze a značení od snadného po obtížné.
- Musí být zajištěna trvalá a okamžitá příprava stezek pro případ změn počasí.
- Musí být k dispozici lékařské vybavení.
- Mělo by být zaručeno zabezpečení sněhu po dobu nejméně 60 dnů.
- Stezka by měla mít jeden nebo více výchozích bodů nebo vstupních bodů.
- Musí být k dispozici panoramatické tabule s kompletní sítí stezek.
- Informace o půjčovně lyží a trasách musí být k dispozici na místě.
- V blízkosti sítě běžeckých tratí musí být parkovací místa.

Následující stezky získaly Pečeť štýrských běžeckých tratí:
Dorfloipe (běžecké středisko Weirerteich)
Stezka údolím (běžecké centrum Weirerteich)
Stezka Weirerteich (běžecké centrum Weirerteich)
Preberseeloipe (Krakau)

Běžecké školy a půjčovny
V jedné z nejkrásnějších oblastí Štýrska jsou některé z nejkrásnějších běžeckých tras. Začátečníkům jsou k dispozici kvalifikovaní instruktoři pro běh na lyžích, takže skluz ve stopě bude snadný pro všechny nadšence zimních sportů. Na kurzech vás naučí správnou techniku a v případě potřeby bude k dispozici odpovídající vybavení. Obchod pro běžkaře „Sport Maier“ má vše od A po Z, co se týká vybavení pro běžky.

Zastávka severským způsobem: to, co by rozhodně nemělo chybět, je pohodová sjezdovka après-ski. Hned u vstupního bodu stezky Weirerteich vás salon „Setz di Nieder“ zve na štýrské občerstvení a teplý nápoj.

BĚŽKY

© Fotografie a obrázky

MURAU


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto