FREERIEDE

Areál je zasazen hluboko mezi alpské velikány, jejichž panorama, které vás obklopuje, je uchvacující. Okolí umožňuje vynikající podmínky pro lyžování v hlubokém sněhu mimo sjezdovky. Půl hodiny výšlapu na sněhovou pláň vám poté přinese úžasné zážitky při vykrojování vlastní stopy. Pozor jen při výběru terénu na kameny a skály.

OLYMPIAHANG

Popis cesty:

Od horní stanice lanovky Medelzseilbahn jdete přes rovný hřbet jihozápadním směrem až do výšky (2.600 m). Odtud vede sjezd v poměrně lehkém terénu až ke Kalser Törl. Od úpatí strmé stěny Tauernkogels vede trasa rovinatým terénem zpět (ca. 15 min. proměnlivý terén). Weißsee má člověk neustále před sebou v zorném poli.

Je zde také velké množství dalších variant: od lehkých sjezdů až po trasy pro experty. Pro silné nátury vede trasa okolo Tauernkogel až ke Weißseekess-Olympiahang. Zpět se jede opět k Weißsee podél vleků.

Převýšení: sjezd 350 m

Obtížnost: °°°

SAURÖSSL

Popis cesty:

Od horní stanice Zehnerhange opustíte značenou oblast směrem na východ. Dále se pokračuje ve směru na Tauernmoos-See ca. 10 min. přes jednu úroveň k příjezdu Einfahrt do první soutěsky. Sjezd ve směru Schafbichl-Scharte nabízí mnoho variant: vlastní sklon je ideální pro freeride, kdo hledá extrémy, musí odbočit do leva nebo do prava. U Schafbichl-Lacke jdete dále směrem na západ, kde trasa vede ve směru ke sjezdovkám. Sjezdovky překřížíte a pokračujete ještě několik metrů po lehkých svazích až k mezistanici Grünsee.

Trasa Saurüssl nabízí různé varianty.

Převýšení: sjezd 600 m

Obtížnost: °°°

NEVER COME BACK

Popis cesty:

Trasa je tvořena žlabem, který má až 45°. Cesta je vhodná jen pro zkušené a sjízdná pouze při 100% sněhových podmínkách! Výchozí bod trasy je u horní stanice lanovky Rudolfshütte. Nejprve sjedete po sjezdovce až k Weißsee-Staumauer a dále jdete pěšky po břehu druhé strany jezera. Odtud stoupáte skalním terénem až k prvnímu pahorku. Čas chůze ca. 30 min. Vjezd leží severně od pahorku. Vjezd do žlabu má sklon 45° a je technicky velmi náročný. Následně se budete stáčet doprava s 30° - 35°,až do doby, než se vám otevře výjezd ze žlabu. Od úpatí žlabu je možné jet paralerně až ke sjezdovkám.

Převýšení: výstup 150 m, sjezd 400 - 650 m

Obtížnost: °°°°°

FREERIEDE

© Fotografie a obrázky

UTTENDORF - WEIßSEE


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto