OBLAST

Zillertal Arena je jedna z nejrozlehlejších lyžařských oblastí s perfektně upravenými dlouhými sjezdy. Každý den můžete lyžovat na jiném místě, a přesto lyžujete v jiném středisku. Jednotlivé vleky a sjezdové tratě jsou navzájem propojeny, ale údolní stanice lanovek jsou od sebe vzdálené několik km.
Do Zillertal Areny patří lyžařská centra Zell im Ziller, Gerlos, Krimmel a Wald. Jsou to malebné tyrolské vesničky s velkou nabídkou ubytovacích zařízení, restaurací a barů.

Zell im Ziller
V Zellu se nachází první vstup do lyžařského území Zillertal Arena. Moderní lyžařská oblast v nadmořské výšce 1.300 – 2.500 m. otevírají svou náruč od začátku prosince do Velikonoc.

Lyžařský areál Gerlosstein (929 – 1.830 m) položený nad obcí Hainzenberg tvoří součást Zillertal Areny a svou nabídkou je ideálním místem pro rodinné lyžování – žádné přeplněné sjezdovky a dlouhé fronty.

V Zellu na vás čeká rodinný ráj a pestrá paleta zábavy na sněhu po celý den. 7 km dlouhá, do 01:00 hodiny v noci osvětlená přírodní sáňkařská dráha na Heinzenbergu, 14 km běžeckých tratí s napojením na okruhy v Hippachu a Mayrhofenu nebo horská dráha Arena Coaster, kde máte extra porci zábavy zaručenou. Zábavní park obohatí zážitky z dovolené v Zellu navíc o umělou ledovou dráhu, dráhu na metanou, tenisovou halu a moderní čtyřproudovou kuželkovou dráhu. Restaurant-Café s dětským koutkem nabízí překrásný pohled na okolní hory. Pohádkové zimní toulky jiskřící sněhovou krajinou budou pro vás nezapomenutelným zážitkem. Po dni plném zážitků z lyžování nebo snowboardingu si můžete posedět v některém z barů u údolní stanice lanovky.

Gerlos
Gerlos leží v nadmořské výšce 1.300 m. Nové lyžařské tratě a sjezdy vás po namáhavém sportovním dni vrátí pohodlně dolů do údolí. Zde na vás čeká slavné gerlosské Aprés-Ski!
Zillertal Arena je léta považovaná za tajný tip freeriderů. Hot-Zone Snowpark u vleku Vorkogel v Gerlosu ocení všichni vyznavači snowboardu a freeski. Gerlos vám nabízí zážitky nejen při lyžování a snowboardingu. Váš zimní den můžete strávit také na běžkách, jízdě na saních, paraglidingu nebo při zimní turistice.

Krimml
Krimml je známý především svou lyžařskou volností bez hranic uprostřed grandiózního světa hor a umožňuje skvělý vstup do Zillertal Areny. Navštivte romantické Krimmelské vodopády pěšky nebo v koňském spřežení, bavte se na saních, při putování na sněžnicích na ledě nebo prostě postavte se svými dětmi skutečně velkého sněhuláka!

Wald/ Königsleiten

Königsleiten ve výšce nad 1.600 m je nejvýše položená oblast z celé Zillertal Areny. Téměř všechny ubytovací zařízení mají své moto: na lyžích až před dveře svého hotelu! Wald a Königsleiten tvoří v zimě takřka pohádkovou krajinu.

© Fotografie a obrázky

ZILLERTAL ARENA


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto