Zillertal Arena nabízí možnosti pro skialpinismus v širokém okolí. Je jedno, zda jste začátečníci, či zkušení skialpinisti. Pro každého je Gerlos správným typem pro výlet na lyžích po hřebenech hor.
Trasy vedou ve výšce 1200 – 3000 m až k ledovcovým vrcholům.
Před vydáním se na cestu doporučujeme zjistit aktuální lavinové podmínky.
www.lawine.at

Typ trasy:
Seespitze (2.365 m)
Výchozí bod: malé parkoviště ve Schwarzachtalu
Nástup: V bezprostřední blízkosti za parkovištěm vede trasa směrem na jih přes louky, které občas kříží malé silničky až k horské chatě Weißbachalm. Vpravo po horské pastvině se jde na malou silnic, která je poměrně rovná a pokračuje dále lesem až k velkému lesnímu průsmyku k Weißbachalm. Dále se pokračuje na Hochleger a po širokém hřbetu jihovýchodně až k Seespitze. Dále se pokračuje až do výšky 2.050 m, kde se opustí stopy k Torhelm a pokračuje se dále po hřbetu směrem jihozápad. Procházíte vlnitou krajinou až ke dvěma nepřehlédnutelná stoupání. Zůstaňte na pravém stoupání k Seespitze. Často jsou stopy vedeny také skrze údolí mezi oběma hřbety, které vedou k Torhelm a k Seespitze. Bezpečnější je se držet na levé strané na horní části hřbetu.
Sestup: Stejnou cestou zpět jako při výstupu.
Při velmi dobrých sněhových podmínkách, většinou na jaře, je možný sestup na jih k Brandbergjoch a na východ až k Brandberger Kolms až k hořnímu Schwarzachalm, následný sjezd do Schwarzachtalu k výchozímu bodu.

Doba chůze: 3-3,5 hod.
Převýšení: 1.187 m


Skialpinistycký večer na Arbiskogel
Každé pondělí a středu je pořádán výstup na skialpech na Arbiskogel v oblasti Gerlosstein. Horská chata je otevřená do 23 hod. Nutná rezervace předem. Další informace telefonicky: 0043 / (0) 5282/2419.

Ve všech ostatních dnech je zakázáno užívat sjezdovky mimo otevřenou dobu. Úprava sjezdové tratě je velmi náročná a pro lyžaře velmi nebezpečná. Může dojít k ohrožení, či ztrátě života.

© Fotografie a obrázky

ZILLERTAL ARENA


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto