ZIMNÍ TURISTIKA


Údolí Wimmertal
Začátek trasy v Gerlos Gmünd naproti hotelu Kröller. První metry stoupá cesta prudčeji nahoru a pak půjdete pomalým krokem kolem horské chaty Eggehtenalm asi půl hodiny do údolí k občerstvení Wimmertalalm. Užijete si krásného výhledu na vrcholy Wechselspitze a Mitterjoch.

Údolí Schwarzachtal – Gerlos Gmünd
Půjdete romantikou lesní cestou podél Gerloského potoka z Gerlosu do Gmündu ve směru hotel Kröller.Tam přejdete silnici a zahnete doprava k hotelu Almhof. Po jednostopé silnici kolem hotelu Almhof půjdete až k odbočce „Seemeile“. Při sestupu dolů ke Staumauer je zapotřebí opatrnosti (dobrá obuv!). Za tunelovými štolami vpravo po cestě vedle hlavní silnice k hostinci Gasthof Kühle Rast. Zde půjdete úzkým lesním pásem a potom knečně – ale pomalu nahoru: asi hodinu půjdete úzkým romantickým údolím podél Schwarzachu – pak narazíte na útulné občerstvení, položené v nadmořské výšce 1.400 m. Nebo můžete za tunelem zahnout doleva a půjdete podél břehu Gmündské přehrady. V Gmündu opět přejdete na druhou stranu most pro pěší k Westernreitstall a kolem ní vede opět vysoko cesta k hotelu Kröller.

Údolí Krummbachtal
Tato trasa by se mohla nazývat také občerstvovací túrou, protože v jejím průběhu můžete navštívit hned tři horské chaty. Kolem údolní stanice lanovky Isskogelbahn půjdete po silnici podél Gerloského potoka až ke gerloské sáňkařské dráze. Odtud vede vlevo silnice nahoru ke gasthofu Almstüberl s krásným panoramatickým výhledem do údolí Schönachtal. Půjdete dále po této cestě, přejdete výjezd Krammbach, až k odbočce „Hansi`s Sunnalm“. Vydáte se po levé cestě a po dvacetiminutovém výstupu dojdete k prastaré lyžařské chatě s velkou slunečnou terasou. Pokud pak půjdete dále po turistické stezce podél potoka, dorazíte asi po 30 minutách k občerstvení Krummbachrast s vlastní výrobnou sýrů.

Údolí divokého Gerlosu (Wildgerlostal) – přehrada Durlassboden
Vyjdete od údolní stanice lanovky Isskogelbahn a půjdete po silnici podél Gerloského potoka až k sáňkařské dráze. Odtud odbočuje doprava rovná cesta pro pěší, po které půjdete asi 45 minut a dojdete ke hrázi vodní nádrže Durlassboden. Pak přejdete okresní silnici a můžete buď vyšplhat po schodech k vrcholu hráze a nebo půjdete nahoru po úzké příjezdové cestě. Zde vás čeká krásný výhled přes zamrzlou přehradu a pohoštění v útulné restauraci „Seestüberl“.

© Fotografie a obrázky

ZILLERTAL ARENA


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto