Oblast


Prázdninový region Wipptal a jeho horská údolí
Prožijte svou zaslouženou dovolenou ve Wipptalu s jeho krásnými horskými údolími a vesnicemi, necelých 20 km jižně od Innsbrucku a před Brennerským průsmykem.

Prázdninový region byl v roce 2017 zařazen mezi 10 nejlepších turistických destinací GEO! S námi jsou nekonečné možnosti sportovní aktivity v nedotčené krajině - zažijte původní Tyrolsko jako z obrázkové knížky s aktivitami jako zimní turistika, výlety na sněžnicích, běžky, lyžování, skialpinismus nebo sáňkování. Nezapomeneme ani na vydatnou zastávku v jedné z rustikálních chatek na zahřátí.

Region leží přesně mezi pohořím Stubaiských a Zillertalských Alp a pro mnohé je stále tajným tipem mezi turistickými oblastmi. Příroda a hory s obyvateli kraje jsou především jedno - nedotčené a originální oblast! Jodok, Schmirn a Valsertal a Gschnitztal jsou horolezecké vesnice alpských klubů, které se zavázaly k přirozenému a udržitelnému rozvoji cestovního ruchu.

Kulturní exkurze za památkami nebo nákupy do Innsbrucku nebo Brennerského průsmyku je s S-Bahn rychlá a snadnávaše jízdenka je již zahrnuta v kartě hosta. Karta hosta je vaší jízdenkou i na veřejnou dopravu v prázdninovém regionu Wipptal. To platí pro S-Bahn Innsbruck - Brenner (S3 / S4) a všechny autobusové linky včetně skibusů do horských údolí (4145, 4141, 4144, 4146, 4143, 8365) i pro cestu z Innsbrucku nebo Brenneru (prosím zeptejte se u svého ubytování. Vyžádejte si příjezdový poukaz).

Lyžařský areál Wipptal, lyžařská a rekreační aréna Bergeralm ve Steinachu s 30 kilometry sjezdovek, získal již několik cen za perfektní přípravu svahu. Lyžařský areál získal mimo jiné pečeť schválení státu Tyrolsko pro sjezdovky. Zde máte nejen tu nejlepší přípravu na sjezdovkách, ale také dostatek prostoru pro volné oblouky. Heslo zde zní „Jednoduše lyžovat“.
Již dva roky je v provozu nový kombinovaný vlek z mezistanice na Nösslachjoch s 8místnými gondolami a 6místnými křesly s vyhřívanými sedadly a protivětrnou kapotou. Jelikož je lyžařský areál dobře zvládnutelný, nejsou u vleků dlouhé fronty.
Lákadlem je především večerní lyžování každou středu, pátek a sobotu od 18:30 do 21:30 s osvětlením vhodným pro závody na cca 11 km sjezdovek. Velmi oblíbené je také noční sáňkování. Après-ski ve Steinachu nikdy nebyl problém, a to platí i pro letošní rok. Příjemná zastávka k lyžařské zábavě patří.

Oblast


Zimní aktivity
Zasvěcený tip pro aktivní milovníky přírody a milovníky zimních sportů
Zimní dovolená na horách pro nás znamená strávit nějaký čas v neporušené přírodě. Dovolená na sněhu je především aktivní a pestrá – ať už jde o lyžování nebo zimní turistiku mimo sjezdovky. Konečně je čas si odpočinout a užít si klid a pohodu na horách!
Naše nabídka pro vaši aktivní zimní dovolenou u Innsbrucku: Lyžování pro odborníky a rodiny v lyžařské oblasti Bergeralm na cca 30 kilometrech sjezdovek až do nadmořské výšky 2200 m. Zde můžete lyžovat bez čekání a přeplněných sjezdovek.

NOVINKA: Nyní součástí SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck!

Pro běžkaře je v údolích zdarma k dispozici 100 km perfektně upravených běžkařských tratí (klasických i bruslařských). Sněhové a odlehlé turistické oblasti v horských údolích Stubaiských a Zillertalských Alp a také na hlavním alpském hřebeni jsou velmi oblíbené mezi skialpinisty a turisty na sněžnicích. Četné, dobře upravené zimní turistické stezky zasněženou krajinou a několik přírodních sáňkařských drah s následným občerstvením v chatách nebo hostincích zvou k zimním radovánkám daleko od sjezdovek. Objevte naši rozmanitost na zimní dovolené na sněhu!

© Fotografie a obrázky

WIPPTAL


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto