Skialpinismus


Skialpinismus - lyžařské túry
Zasvěcený tip - špičková lyžařská turistická oblast mezi Innsbruckem a Brennerem Tyrolský prázdninový region Wipptal se svými pěti nedotčenými horskými údolími v blízkosti hlavního alpského hřebene je absolutním zasvěceným tipem pro všechny fanoušky lyžařských túr na skialpech. Od začátku zimy do jara jsou zde možnosti túr se zaručenou jistotou sněhu. Užijte si neomezenou svobodu na horách a vydejte se na lyžařskou dovolenou do Tyrolska.

Prázdninový region Wipptal se nachází mezi Zillertalskými a Stubaiskými Alpami a táhne se od Innsbrucku až po Brennerský průsmyk v Jižním Tyrolsku. Neuvěřitelná rozmanitost stupňů obtížnosti a scénické vrcholy, stejně jako záruka sněhu díky příznivé poloze na povětrnostním předělu mezi Severním a Jižním Tyrolskem, činí z Wipptalu absolutní hotspot pro skialpinisty, pro tyrolské lyžařské túry.

Nejlepší umístění, všestranná rozmanitost
Tuxské a Zillertalské Alpy, jejichž součástí jsou na východ orientovaná horská údolí Navis, Schmirn a Vals, nabízejí nepřeberné množství možností alpských túr na různých úrovních obtížnosti. Západní strana údolí Gschnitztal a Obernbergtal ve Stubaiských Alpách láká návštěvníky také svými nedotčenými svahy a nedotčenou a jedinečnou přírodní kulisou. Zejména v údolí Obernberg se rozvinul udržitelný a přírodě blízký lyžařský turismus: informační brožury a tabule ukazují chráněná území, ve kterých by například tetřívek a chráněná zvířata měli zůstat nerušeni.

Podívejte se na lyžařského průvodce Wipptal: stáhněte si pdf zde!
https://www.yumpu.com/de/document/read/62972226/skitouren-im-wipptalat

Horolezecké vesnice v ráji skialpinistů
Další vrchol pro skialpinisty: St. Jodok se Schmirn a Valsertal je od roku 2013 součástí elitní skupiny rakouských horolezeckých vesnic a od roku 2019 Gschnitztal s Trins a Gschnitz. Jedná se o vybraná místa, která se zavázala k přirozenému a udržitelnému cestovnímu ruchu. Horolezecké vesnice nabízejí hostům širokou škálu horských sportů daleko od davů turistů.
Některá ubytování v těchto vesnicích (partnerské společnosti) se sama připravila na pohostinství se speciálními požadavky, např. brzká snídaně, zapůjčení termolahví nebo svačinových balíčků s sebou.


Bezpečnost na horách - LVS checkpointy & LVS park
Začátek sezóny lyžařských túr ve Wipptalu závisí na sněžení a povětrnostních podmínkách obecně. Obvykle po prvním sněžení v listopadu a prosinci jsou k dispozici první vysokohorské túry - často jsou zde rokle a stráně pro túry již na firnu až do pozdního začátku léta.

Jako lyžařský turistický region je pro nás bezpečnost na horách velmi důležitá. V rámci projektu „Centrum kompetence tyrol.alpin“ bylo na různých kritických výchozích místech lyžařských túr ve Wipptalu zřízeno 15 kontrolních stanovišť pro lavinové pípáky - tzv. LVS checkpointy. Ve vysokoalpské horolezecké vesničce Schmirn je v okrese Toldern zřízen park lavinových transceiverů, kde můžete trénovat vyhledávání zasypaných subjektů pomocí lavinového transceiveru, sondy a lopaty.

Kompetence na hoře
Nezkušeným lyžařům a začátečníkům doporučujeme jako první kontaktní místo horské sportovní centrum Wipptal-Alpin nebo horské vůdce z Wipptalu. Kromě denních túr s průvodcem (lyžařské túry, skialpinistické túry) jsou zde nabízeny i týdenní kurzy, které zahrnují bezpečnostní školení s lavinovým povědomím i jízdu ve volném terénu pro ty, kteří přecházejí ze sjezdovky.

O aktuálním lavinovém nebezpečí v příslušné oblasti se prosím vždy předem informujte u Tyrolské služby - varování před lavinami! Nezkušeným turistům také doporučujeme, aby začali s průvodcem lyžařských túr – vaše bezpečnost je pro nás důležitá.

© Fotografie a obrázky

WIPPTAL


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto