OBLAST

PŘÍRODNÍ ZÁŽITKY WEIßSEE
Dvacet ledovců. Dvanáct třitisícovek

Stubachtal, údolí odbočující z vesnice Uttendorf v Pinzgauské oblasti, je jedním z nejzajímavějších údolí v Alpách. Působí přírodní rozmanitostí fauny a flóry. Údolí je charakteristické svými dvanácti třítisícovkami, na kterých je více než 20 ledovců. Vyživují pozoruhodné bohatství horských jezer, ze kterých proudí nesčetné množství křišťálově čistých, horských potoků.

Díky své speciální topografii a nesmírnému množství vody byla oblast uznána jako zvláště vhodná pro výrobu elektřiny pro elektrifikaci rakouských železnic.

Ve Stubachtalu existuje uznávaná rovnováha mezi ochranou přírody na jedné straně a ekonomickým využitím na straně druhé. Infrastruktura spojená s posledně jmenovaným využitím má zvláštní výhodu: otevírá 18 km dlouhé údolí Stubach přes bezplatnou panoramatickou silnici s 13 zatáčkami a lanovkami Weißsee Gletscherbahn- a to vše za ceny vhodné pro rodiny.

Centrem "ledovcového světa Weißsee" je tradiční horský hotel Rudolfshütte.
Hotel má jedinečné místo: Nachází se v chráněné krajinné oblasti, jejímž cílem je zachovat zvláštní krásu této oblasti s krajinou částečně tvarovanou ledovci. Oblast je navíc obklopena vysokohorskými světy národního parku Vysoké Taury. Čistý horský vzduch posiluje imunitní systém a uvolňuje dýchací cesty. Nechte se okouzlit uvolňujícím klidem.

Národní park Vysoké Taury se rozprostírá nad třemi spolkovými zeměmi Korutany, Salcburkem a Tyrolskem a na jeho 1.800 km² je domovem velkého množství pozoruhodných živočichů a rostlin, a proto je také největší chráněnou oblastí ve střední Evropě. Národní park Vysoké Taury je domovem více než 10 000 zvířat a rozmanité flóry. Důvodem jsou zvláštnosti, jako je podnebí, složení lesů a struktura horských luk, které nelze najít všude jinde.

Zatímco přechod Tauern, známý jako „Kalser Törl“, dříve sloužil jako dopravní prostředek pro lidi, dnes si nadšenci přírody užívají oblast bok po boku s přírodou po celý rok. Čistý horský vzduch posiluje imunitní systém a uvolňuje dýchací cesty. Nechte se okouzlit blahodárným klidem.

OBLAST

RODINNÁ LYŽAŘSKÁ OBLAST A MNOHEM VÍCE ...

Městečko Uttendorf leží uprostřed oblíbené prázdninové destinace - Národního parku Vysoké Taury, nedaleko od proslulých zimních středisek, jakými jsou Kitzbühel, Kaprun, Zell am See či Saalbach. Uttendorf zaručí radost ze zimních radovánek stejně tak, jako jeho slavnější sousedi!

Weißsee Gletscherwelt - jedna z nejvýše položených lyžařských oblastí v salcburském kraji se specializuje na rodinnou dovolenou pro své klienty připravuje exklusivní podmínky - 2 děti do 12 let v doprovodu rodičů zcela zdarma!

Zimní areál Weißsee Gletscherwelt se rozprostírá ve výši 1.480-2.600 m n.m. a poskytuje tak v zimě naprostou jistotu sněhu. Sjezdovky patří většinou mezi lehčí až středně těžké.
Žádné fronty u lanovek a relativní cenová dostupnost přitahuje plno návštěvníků.

Skibus převáží lyžaře zdarma z Uttendorfu přímo k lanovce v Enzingerboden (odjezd z Uttendorfu vždy v 9:00, 10:15 a 11:30) a odpoledne pak zpět (v 14:10, 15:20 a 16:40). U údolní stanice Enzingerboden se nachází lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení.

Neváhejte a využijte i veškerých dalších možností - navštivte přírodní kluziště, osvětlenou bobovou dráhu a běžkařskou stopu, projeďte se romantickou zimní krajinou na koňském spřežením nebo vyzkoušejte chůzi na sněžnicích...To vše a mnohem víc nabízí Uttendorf svým hostům !

OBLAST

© Fotografie a obrázky

UTTENDORF - WEIßSEE


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto