SKIALPINISMUS


SKIALPINISMUS

Svět ledovců Weißsee je díky své výšce obzvláště vhodný pro jízdu v hlubokém sněhu. Krátké stoupání a kilometry sjezdů v nedotčeném terénu potěší srdce každého lyžaře.
Weißsee Gletscher Welt je opravdovým rájem lyžařských turistů a nabízí optimální podmínky pro začátečníky i profesionály. V rozsáhlé oblasti Sonnblick, Granatspitze, Ödwinkel a Hocheiser si mohou nadšenci zimních sportů vybrat mezi nesčetnými možnostmi v okolí působivých třítisícovek.

Uttendorf a Weißsee nabízejí kromě jiného také lyžařské túry plné zážitků a dobrodružství. Pohybujete se v obklopení nádherných hor, překrásného zimního prostředí a vysokoalpské panorámy s 22 štíty, z kterých je 12 vyšších než 3.000 metrů. Krátké výstupy, hluboký sníh a dobrodružné sjezdy. Výchozí bod různých lyžařských túr jsou Stubachtal/Enzingerboden (1.480 m n.m.) a Berghotel Rudolfshütte am Weißsee (2.315 m n.m.). Nezapomeňte na doprovod horského nebo lyžařského vůdce!

SKIALPINISMUS

Trasy kolem Berghotel Rudolfshütte
TIPY NA VÝLETY
• Hochfürlegg Mittelgipfel oder Südgipfel
• Stubacher Sonnblick 3.088 m
• Granatspitze 3.086 m
• Schafkogel oder Schafflkopf Nordgipfel 2.587 m
• Rötenkogel 2.164 m
• Hocheiser 3.206 m

SKI TOUR
při západu slunce na Stubacher Sonnblick 3 088 m
• Výchozí bod v Berghotel Rudolfshütte 2 315 m

Zima 2020/21
VČASNÉ JÍZDY PRO LYŽAŘE

První výlety pro skialpinisty od 27. února 2021
Vždy sobota, neděle a svátky za dobrého počasí
od 8:00 hod.

TRASY PRO SKIALPINISMUS
STUBACHTAL/ENZINGERBODEN (1.480 m)
BERGHOTEL RUDOLFSHÜTTE (2.315 m)


Oblast kolem horského hotelu Rudolfshütte nabízí mnoho tras pro skialpinismus. Nástupním místem je většinou hotel Rudofshütte a trasy míří k různým ledovcům a vrcholkům. Náročnost trasy si můžete vybrat podle svých zkušeností a dovedností od lehkých pro začátečníky po velmi náročné. Doba trvání (mezi 2,5 – 7 hod.) Zpáteční trasy můžete zvolit individuálně s přihlédnutím na krajinný ráz.

HOHE FÜRLEGG
Vedle pohoří Granatspitze a Stubacher Sonnblick se nachází Hohe Fürlegg, ideální vrchol pro túry na skialpech. Většina skialpinistů končí mezivrcholu, který je stejně tak ozdoben vrcholovým křížem na severní straně s nádherným výhledem do krajiny. Velkou výhodo této túry malý výskyt trhlin!
Od Rudolfshütte sjedete po sjezdovce k Weißsee. Okolo Weißsee se vydáte jižně dolů úbočím až k srážkoměru. Zde odbočí trasa směrem na Grantspitzs a Sonnblick. K Fürlegg pokračujete severně okolo malého ledovcového jezera. Dále do prava od ledovce v západním směru podél sněhového pole až k jižnímu křídlu směrem k nástupu na mezivrchol. Na posledním úseku k severní straně překřížíte lehké sněhové pole a po několika krocích se ocitnete un mezivrcholu (2943m). Nebo můžete pokračovat dále k již viditelnému kříži severního vrcholu (2924m).

Mezi vrchol nebo Jižní vrchol 2.947 m
Severní vrchol (Krásný vrcholový kříž) 2.925 m
(Rudolfshütte ca. 2 – 3 hod., Enzingerboden ca. 4 – 5 hod.)

GPS:
http://www.gps-touren.at/showtour_details.php?id=52&sportart=skitouren

STUBACHER SONNBLICK 3.088 M
Výchozí bod Rudolfshütte. Nejprve půjdete pár výškových metrů ke Stausee. Weißsee obejdete po jižní straně. Následně začíná nástup k Sonnblickkees odkud je vidět vrcholový kříž Stubacher Sonnblicks. Dále je možné se vydat buď doleva přes strmý svah na plochou střechu Sonnblickkees (jen za dobého počasí!) nebo vpravo okolo ledovcové prolomeniny velkým obloukem. Vrchol máte stále před očima. Výstup na vrchol trvá 2-3 hod.
Sonnblickscharte nebo přes Sonnblickkees směr Granatscharte k Stubacher Sonnblick. (Rudolfshütte ca. 3 – 4 hod., Enzingerboden ca. 5 – 6 hod.)

GRANATSPITZE 3.086 M
Hotel Rudolfshütte stojí na kopci takzvané "Schafbühel"na d přehradou Weißsee. Trasy proto začínají malým sjezdem k vleku č. 4.
Na jižní straně jezera vystoupáte skrze kotlinu a dále pak odbočíte severozápadně do další kotliny k Sonnblickkees, kde dosáhnete výšky 2500 m V rovné ledovcové kotlině směrem k ledovcové proláklině pod průrvou směrem doleva. Odložite lyže a dále pokračujete pouze po skalnatém úseku k vrcholu Granatspitze. Cesta vede po příkrém hřbetu vpravo od hřebene na východ, pak přes nepříliš výrazný hřeben s lehčím lezením na vrchol.
Granatspitze je jedinečným skalnatým vrcholem který nabízí velké množství sjezdů pro zkušené skialpinisty. (Rudolfshütte ca. 3 – 4 hod., Enzingerboden ca. 5 – 6 hod.)

GPS:
Sonnblick & Granatspitze:
http://www.gps-touren.at/showtour_details.php?id=78&sportart=skitouren

SKIALPINISMUS

© Fotografie a obrázky

UTTENDORF - WEIßSEE


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto