OBLAST


JEDINEČNÝ ZIMNÍ POŽITEK
ZIMNÍ dovolená v Tux-Finkenberg
Cesta do skutečné zimy v údolí Tuxu: díky optimální nadmořské výšce 850 až 3 250 m je zde od října do května 100% záruka sněhu! Zasněžené hory, zasněžené lesy, sněhově bílé svahy a nezaměnitelná zimní krajina. Vysoko položené údolí s městy Finkenberg, Tux-Lanersbach a Hintertux s ledovcem Hintertux na konci údolí vám rozbuší srdce a zaručí nespočet zimních aktivit.

ZIMNÍ lyžařský sen a rozmanitost sjezdovek
Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 s 203 km sjezdovek a 65 moderními vleky v 5 lyžařských areálech je bezesporu lyžařskou oblastí superlativů. Nabídku doplňují zasněžené údolí do Tux-Vorderlanersbach, Tux-Lanersbach a Hintertux.

OBLAST


Zasvěcený tip: túra po ledovci z Penkenjoch-Finkenberg přes lyžařskou oblast Rastkogel na Eggalm k ledovci Hintertux s 15 000 výškovými metry a 60 kilometry sjezdovek za jeden den.

ZIMNÍ hory se zárukou sněhu
Jediný celoroční lyžařský areál v Rakousku, ledovec Hintertux, je vlajkovou lodí nejlepších sněhových podmínek a sjezdovek se zárukou sněhu. Můžete zde zažít 60 kilometrů perfektně upravených sjezdovek v prašanu, nejmodernější lanovky a vynikající gastronomii. Úchvatný výhled z panoramatické terasy ve výšce 3250 m na okolní třítisícovky a výrazný vrchol Olperer dělají z ledovce Hintertux ledovcovou lyžařskou oblast, která získala ocenění po celém světě. Na Funslope a Kidsslope Hintertux na Sommerbergu je zábava naprosto prvořadá. Unikátní kurzy se speciálně vyvinutými prvky jsou vhodné pro začátečníky až po profesionály.

ZIMNÍ aktivity mimo sjezdovky
Daleko od sjezdovek nabízí prázdninový region Tux-Finkenberg 28 km běžkařských tratí, 2 osvětlené sáňkařské dráhy a přírodní kluziště s curlingovými dráhami. Malebná odpočívadla u sáňkařských chat Bichlalm, Grieralm a Höllensteinhütte přinášejí do dovolené extra porci družnosti. Pociťte energii čerstvého a čistého zimního vzduchu na klidné procházce v zasněžené zimní krajině na 68 km upravených zimních turistických trasách.
Nechte každodenní starosti života za sebou – nechte se unášet zimním štěstím v Tux-Finkenberg.

ZIMNÍ panorama a kulinářské speciality
K zimnímu dni patří také opravdu dobré jídlo. V prázdninovém regionu Tux-Finkenberg si můžete vybrat z více než 30 lyžařských chat a více než 50 restaurací. Odpočiňte si na lehátku nebo na sluneční terase s panoramatem Alp, tradiční jídla v hostinci nebo speciální pokrmy v gurmánské restauraci – každý si zde najde něco. Na Tuxu klademe velký důraz na zpracování místních produktů, z přírodních potravin a regionálních produktů. Zillertalské lahůdky jako Kaspressknödel, Gröstl, Käsespätzle, Brettljause, Kaiserschmarren, ... chutnají obzvláště svěže a lahodně.

OBLAST

© Fotografie a obrázky

TUX - ledovec Hintertux


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto