Oblast

Stubaiské údolí leží v bezprostřední blízkosti tyrolského hlavního města Innsbruck – přímo na brennerské dálnici. I přes tuto – z hlediska dopravy – výhodnou polohu, si údolí zachovalo svůj malebný ráz. 35 km zasahuje hluboko do horského světa stubaiských Alp, v nichž najdete 80 ledovců a 103 třítisícovek. Největší a nejznámější hora je Zuckerhütl se svými 3.507 metry. Velkorysé obchvaty dopřávají pěti hlavním místům Schönbergu, Miedersu, Telfesu, Fulpmesu a Neustiftu atmosféru klidu a těsného spojení s přírodou – ideální k tomu, aby si tu člověk užil nádherné panorama i spoustu volnočasových aktivit. Stubaiská místa leží ve zhruba 1.000 metrové nadmořské výšce, takže vzduch je vhodný i pro alergiky.


Fulpmes
Vesnice kovářů nacházející se v pozvolna stoupajících pláních. Ve Fulpmesu je také nástupní stanice lanovky Kreuzjochbahn, která vede do lyžařského ráje Schlick 2000. Zvláštností je Alpský zábavní park s přírodní cvičnou horolezeckou stěnou, jeskyní, v níž je možno bivakovat, naučnou stezkou o alpských rostlinách a asi nejkrásnější alpskou zásobní nádrží. Muzeum kovářství přímo ve vesnici prezentuje řemeslné umění a vodní elektrárnu.

Mieders
Vesnice s tradicí: již Alexander von Humboldt označil Serles jako nejkrásnější hory Alp. Prázdninová nabídka zahrnuje přívětivé sjezdy na serleských vlecích a krásné vysokohorské běžkařské trasy, ale i nejrůznější túry tematicky zaměřené. Hned v blízkosti leží v Evropě nejvýše položené poutní místo Maria Waldrast (1.641 m n.m.) s léčivými prameny a klášterní restaurací.

Neustift
Díky blízkosti stubaiského ledovce je Neustift nejznámějším a nejnavštěvovanějším místem údolí. Okolní svět vrcholků hor vás ohromí. 11 lanovek vyveze sportovce, turisty a paraglidisty do výše 1.780 m n.m. Nachází se zde výchozí bod 120 km dlouhé stubaiské vysokohorské trasy, která vás v 8–10 dnech provede nádhernými chráněnými přírodními oblastmi. Místo svého posledního odpočinku zde našel i Franz Senn, zakladatel Alpského spolku. “Patron“ ledovců je považován za klíčovou postavu turismu v Tyrolsku: jeho zájmem bylo dopřát chudým horským sedlákům vedlejší příjmy z alpského turismu. Známá chata Franze Senna je záchytným bodem pro túry k více jak 30 třítisícovkám – je pojmenována právě po něm.

Schönberg
Jen 10 minut od Innsbrucku místo (konání ME ve fotbale 2008) leží malebný Schönberg se svými nádhernými vyhlídkami.Vesnice je známá díky největšímu pilíři gigantického evropského mostu, který zde stojí. Schönberg má poměrně venkovský ráz a je ideálním místem pro individuální dovolenou. S programem „Dovolená pro požitkáře“ se Schönberg specializuje na cílovou skupinu „Best Ager“. Ohromující panoramatický pohled z Gleisenhofu, jídlo v příjemné tyrolské jizbě v hostinci Domanig.

Telfs
Nejslunnější místo ve Stubaiském údolí mezi chráněnými krajinnými oblastmi, romantickou skalní kulisou a ledovci, které obklopují údolí. Telfes nabízí spoustu možností v parku Stubai, tenisovém kempu a aqua aréně. Jen pár minut odtud leží lyžařská oblast Schlick 2000. Park s dravými ptáky s praktickými ukázkami jejich dovedností.

© Fotografie a obrázky

STUBAI


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto