Sáňkování

SÁŇKOVÁNÍ VE STUBAITALU

Když se spojí sáňkařská zábava a užívání si přírody, pak hosté dorazili do Stubai, ideálního údolí pro perfektní zimní dovolenou nedaleko od sjezdovek. V největší tyrolské sáňkařské aréně na vás čeká čistá zábava, doplněná o ten správný sáňkařský lístek. Fascinace rychlostí, radost z pohybu nebo atmosféra, která vzniká družným zastavením v chatě, činí jízdu sáňkaře na sáňkařských drahách ve Stubai nesrovnatelně krásnou.

Ve Stubai sáňkařské aréně vzniká velmi zvláštní pocit: čistá radost ze života! Fascinaci zasněženého horského světa mohou sáňkaři zažít na deseti sáňkařských drahách, z nichž devět získalo pečeť kvality tyrolské přírodní sáňkařské dráhy o celkové délce přes 41 kilometrů. Jedna z nejdelších tras v Tyrolsku je také ve Stubaitalu. Sáňkařská dráha z Elferu vede přes šest kilometrů přímo do centra obce Neustift a potěší malé i velké. V největší tyrolské sáňkařské aréně jsou navíc čtyři osvětlené trasy, díky čemuž je noční sáňkování mimořádně slibné. Na start se dostanete horskou lanovkou nebo sáňkařským taxi. Sportující lidé se někdy rozhodnou jít pěšky.

Ve Stubai je několik půjčoven. Sáně si můžete zapůjčit buď ve sportovních obchodech v Neustiftu, Fulpmes a Mieders, u tří horských lanovek Schlick 2000, Elferliften a Serlesbahnen nebo přímo na většině chat na začátku sáňkařských drah.

K zimní dovolené bez lyží dnes už svižná jízda na saních prostě patří! Je to fascinace rychlostí, radost z pohybu nebo atmosféra, která vzniká, když se zastavíte na družnou přestávku v chatě, která dělá jízdu na saních tak nesrovnatelnou? Vyzkoušejte společenský sport i vy!


Sáňkařská dráha Gleins
Nejlépe udržovaná a v noci osvětlená sáňkařská dráha s nádherným pohostinstvím. Ze Schönbergu vystoupáte pohodlně zimní stezkou za hodinu až do Gleinsu. Za vaši námahu budete odměněni nádherným pohledem na údolí Stubaital a oblast Innsbrucku. Zde se můžete občerstvit v Alpengasthof Gleinserhof, kde na vás čekají místní speciality. Ten, kdo dostane chuť na sáňkování i večer, je zde srdečně vítán.

Sáňkařská dráha Mieders
V Mieders na vás čeká 6 km sáňkařské zábavy. Z údolí vás vyveze kabinová lanovka do výšky 1.605 m n.m. V panoramatické restauraci Koppeneck se můžete občerstvit před tím, než se pustíte na saních razantně do údolí. Noční sáňkování je každý pátek a sobotu (lanovka jezdí 20:00-21:00).

Sáňkařská dráha Schlick
Lanovkou Schlick 2000 se dopravíte do střední stanice Froneben, odkud jezdí jeep k horské chatě Schlickeralm (1.616 m n.m. uprostřed lyžařské oblasti). Pokud se tam rozhodnete jít pěšky, trvá to 2,5 hodiny. Na 5 km dlouhé dobře udržované dráze svištíte až do údolí. Možnost sáňkování za svitu měsíce.

Sáňkařská dráha Elfer
S délkou 8 km je tato sáňkařská dráha jednou z nejdelších v Tyrolsku. Nahoru to jde pohodlně s vlekem Elfer nebo pěšky 2,5 hodiny. Dráha vede přes Pinnistal do Neustift-Neder. V pondělí, středu a pátek se koná noční sáňkování (vlek jezdí 19:30-21:00).

© Fotografie a obrázky

STUBAI


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto