Běžky

BĚŽKOVÁNÍ VE STUBAITALU
Běh na lyžích je relax pro každého.

Kromě lyžování jsou ve Stubai velmi oblíbené severské sporty. Nejde jen o naběhané kilometry, ale také o vědomé prožívání krajiny během zimní dovolené. Síť běžkařských tras na Stubai s jistotou sněhu je perfektně upravená. Běžkaři zde najdou vše, po čem jejich srdce touží a ještě mnohem více.

Při běhu na lyžích nebo bruslení ve Stubai jsou zatěžovány všechny svalové skupiny, což má za následek mimořádně pozitivní vliv tohoto sportu na celé tělo. Tělo, mysl i duše si užívají pohyb na běžkách ve Stubai na čerstvém horském vzduchu a rychle najdou harmonii s rytmem běžeckého lyžování. Proto se bruslaři a klasičtí běžkaři, ať už začátečníci nebo profesionálové, cítí ve Stubai tak živě a pohodlně. Díky stezce do údolí Stubai a vysokohorské stezce Stubai (Schlicker Alm a Stubaier Gletscher) najdou běžkaři obou stylů svou perfektní stopu ve všech nadmořských výškách.

Údolní běžecká trasa
Od Kamplu do Volderau, 27 km dlouhá, v nadmořské výšce 1.000–1.150 m, 2 klasické stopy a 1 pro bruslení, snadná, se středně těžkými pasážemi.

Ledovcová běžecká trasa
5 km dlouhá trasa u Ledovcového jezera (2.600 m n.m.), s výškovým rozdílem 60 m, snadno dosažitelná kabinkovou lanovkou Gamsgarten. Trasa vede kolem Ledovcového jezera (Eissee) směrem k dvojsedačkové lanovce Daunferner, dále směrem na Wilde Grube a odtud zpět až na konec Daunferneru a zpátky k výchozímu bodu, restauraci Gamsgarten.

Běžkování v Mieders/Schönbergu
V Mieders/Schönbergu na vás čekají 4 nádherné trasy s různým stupněm obtížnosti. Tip: Serleská trasa – přináší požitek z běžkování v překrásné krajině. Je 14 km dlouhá, výškový rozdíl je 230 m, červená, vede na začátku souběžně s trasou modrou, v bodě B odbočíte, jedete kolem bodu D a dále ke klášternímu hostinci Maria Waldrast. Pod hostincem pokračuje trasa, občas stoupající a se sjezdy, dále do bodu E – zde je možnost buď se vrátit k Maria Waldrast, nebo jet dále až do bodu G, a pak můžete jet buď Serleskou trasou ke křižovatce výchozí trasy a dále pak k výchozímu bodu A, nebo je možné běžet až k alpskému hostinci Gleins.

Kaserská trasa
10 km, červená: výškový rozdíl 230 m, vede od startu A až do bodu D, tam odbočíte doleva, lehce stoupáte až k nejvyššímu bodu centra běžkařů (1.770 m n.m.) – nádherný panoramatický pohled – v bodě F je otočka a trasa vede zpět.

© Fotografie a obrázky

STUBAI


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto