Stubai


Zima ve Stubaiském údolí je prostě fascinující!
Nedaleko Innsbrucku se nachází jedno z nejkrásnějších ledovcových údolí Tyrolska. Stubaiské údolí je vyhlášené svou širokou a pestrou nabídkou služeb, jistotou sněhu a vysoce kvalitními ubytovacími zařízeními. Znalci Stubaiského údolí si obzvlášť pochvalují vynikající kuchyni s důrazem na přírodní a vysoce hodnotné přísady a různorodou nabídku wellness aktivit.
Oblast Stubaiského ledovce je s pěti velkými ledovci Rakouska největším ledovcovým lyžařským regionem a tím ideálním tipem pro zimní dovolenou. Na více než 110 km sjezdovek s 25 moderními lanovkami se dostane lyžařům, snowboardistům, vyznavačům carvingu nebo telemarkingu a všem nadšencům pro zimní sporty a dovolenou to nejlepší z tyrolské zimy.
Široké ledovce, rychlé závodní tratě, zasněžené kopce, 100 metrů dlouhá rampa pro snowboardisty a nejdelší vysokohorská sjezdovka v Rakousku: Stubaiský ledovec je pro zimní zábavu a sport bez hranic.
Kdo touží po sněhu 365 dní v roce, ten musí vyrazit na Stubaiský ledovec, kde v každém období objeví výborné podmínky pro lyže i snowboard a atraktivní paušální nabídky. Host může se stubaiským Superskipasem lyžovat ve všech oblastech stubaiského údolí. Kromě toho je v ceně zahrnuto vstupné do krytých bazénů v Neustiftu a Fulpmesu. Opravdovým hitem pro rodiny je skutečnost, že děti do 10 let jezdí zdarma!

Skicentrum Schlick 2000 s bohatou nabídkou gastronomie a prastarými horskými chatami, lyžařská oblast Serles u Mieders, lyžařský areál Elfer v Neustiftu a Stubaiský ledovec nabízejí sjezdovky pro lyžaře všech tříd.
Moderní lanovky vyvezou návštěvníky do střediska rozkládajícího se mezi 1 750 – 3 200 m n.m. Stubaiský ledovec nabízí lyžování na tratích, které svou obtížností vyhovují každému: od lehkých, širokých sjezdovek až po příkré svahy. Navíc jsou zde stále otevřeny dvě závodní tratě, kde si můžete nechat změřit čas.
Rozhodování o tom, zda se tato oblast hodí i pro vás, by vám měla ulehčit tato čísla:
Sjezdové tratě: je zde celkem 59,6 km lehkých modrých, 45 km středně těžkých červených a 43,2 km těžkých černých sjezdovek a 44 lanovek a vleků.
Dále: 130 km úžasných běžeckých tras, 88 km zimních tras na pěší túry, 10 přírodních sáňkařských drah s možností vypůjčení sáněk a přes 60 km sjezdů, turistických cest na sněžnice, jízda na saních s koňským spřežením aj.

Stubaiské středisko ale neusíná na vavřínech a stále se modernizuje. Budoucnost lyžařského sportu symbolizuje nová nástupní stanice lanovky na úpatí tyrolského ledovce, v níž lyžaři okusí, jak mohou nové služby zpříjemnit lyžování.
Zastřešená přístupová část a rozšíření velké schodišťové rampy se starají o hladký průběh na cestě vzhůru do sněhového ráje stubaiského ledovce. Aby čekací doby byly co nejkratší, byl nově vytvořen plán příchodu a odchodu na nástupišti lanovky. Už vás nečeká chození po schodech v lyžácích! S pomocí nových dat Free Motion-Technik je možné i bezdotekové procházení turnikety. Po dlouhém dni na sněhu mohou lyžaři bez velkých nákladů nechat své lyže v samoobslužné lyžárně, největší v Rakousku: až 1 500 lyží, 1 200 párů bot a další vybavení je tu možné uschovat i na několik dní. Tím končí nekonečné vláčení lyžařské výbavy od místa ubytování až ke stanici lanovky. Nákup na poslední chvíli umožňují sportovní obchody, které se nacházejí jak v dolní stanici lanovky, tak nahoře na ledovci. V dolní stanici lanovky je pak i infocentrum, jehož počet zaměstnanců i kvalita servisu neustále roste.

© Fotografie a obrázky

STUBAI


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto