Skialpinismus

LYŽAŘSKÉ TÚRY A FREERIDING
Hodně slunce a ještě více sněhu, tak se v zimě prezentuje salcburské Lungau.

Salcburské Lungau je díky své výhodné poloze mezi Radstädter Tauern a korutanskými Nockberge zvláště chráněno před větrem a zřídka kdy je mlha. Nádherná přírodní krajina také zaručuje nesrovnatelný zážitek z lyžařských túr všech stupňů obtížnosti.

VŠECHNY LYŽAŘSKÉ TÚRY
Pod pojmem skialpinismus se skrývá zábava na lyžích na odvrácené straně upravených sjezdovek. Klid, ticho, hory, příroda a vy. Po dlouhém výstupu k vrcholkům hor budete okouzleni nádherným výhledem a odměněni sjezdem v hlubokém sněhu.
Lungau je členěno do sedmi údolí a v každém se nacházejí nádherná místa pro sjezd. Salzburger Lungau je skutečným eldorádem pro každého skialpinistu. Obzvláště v období po novém roce jsou ideální podmínky na hoře Preber odkud z vrcholu můžete vidět jak Großglockner, tak pohoří Karawanken.

Lungauský průvodce popisuje trasy k 30ti vrcholům včetně výstupů po freeride. V průvodci jsou uvedeny typy a doporučení pro sjezdy v hlubokém sněhu. Průvodce s mapou lze zakoupit v turistické kanceláři v každé vesnici.

Skialpinismus

Sedm údolí, sedm horských sedel, sedm vrcholů – to je eldorádo pro všechny skialpinisty
Díky nadmořské výšce 1.000 m je Lungau považováno za ideální výchozí bod. Nabízí řadu tras vhodných pro výstup i pro sjezd v různých stupních obtížnosti.

Sport- und Freizeitregion Preber
Obzvláště na začátku roku se nabízí 2.740 m vysoká hora Preber s grandiózním výhledem na Großglockner až po Karawanken. Krásný pohled je zde i na vrcholky Nízkých a Vysokých Taur, Schladmingské Taury a Nockbergy.

Schönfeld-Karneralm
Oblast Nockbergen v Schönfeld-Karneralm je nejstarší a nejzajímavější trasou v celém Rakousku. Z výšky 1.500 m stoupáte na Königstuhl nebo Rosaninsee.

Naturparkgemeinde Zederhaus
Zhruba 50 vrcholů s nástupem ve výšce od 1.200 m poskytuje trasy po 6 měsíců. Oblíbený místem je ledovcový jazyk Großkesseltal, který je ideálním výchozím bodem na trasy: Aignerhöhe nebo Mosermandl.


Túry za svitu měsíce:
Aineck ze St. Margarethen
Zákaz výprav na noční výstup po sjezdové tratí po 17:00 hodině. Vyjmka - každé pondělí17:00 - 22:00 hod.

Speiereck z St. Michael
Zákaz výprav na noční výstup po sjezdové tratí po 17:00 hodině. Vyjmka - každý pátek 17:00 - 20:00 hod.

Grosseck
Zákaz výprav na noční výstup po sjezdové tratí po 17:00 hodině. Vyjmka - každá středa 17:00 - 20:00 hod.

Skialpinismus

© Fotografie a obrázky

SALZBURGER LUNGAU


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto