DOVOLENÁ V LUNGAU

DOVOLENÁ V SALZBURSKÉM LUNGAU
8 idylických míst, která jsou téměř ve všech výškách přes 1 000 metrů nad mořem, jsou nejen v nejslunnější oblasti Rakouska, ale lze je zmínit stejným dechem jako Yellowstonský park a Galapágy. Oceněním „Biosférický park UNESCO Salcbursko Lungau“ byla grandiózní přírodní krajina salcburského Lungau pod zvláštní ochranou. To zaručuje, že se hosté mohou i nadále těšit na nesrovnatelný prázdninový zážitek zde: v horách, na krásných jezerech, s tradičními zvyky a kreativními lidmi, kteří nikdy nezapomněli na své kořeny.

ROMANTICKÁ ZIMNÍ IDYLA V NEJVĚTŠÍM NÁRODNÍM PARKU RAKOUSKA
Potěšení z lyžování za výborných sněhových podmínek a středověká romantika v Mauterndorfu
Středověký hrad Mauterndorf zdraví již po staletí cestovatele na jejich cestách: Dnes jsou to především rodiny, zimní sportovci a milovníci přírody, kteří našli ráj pro dovolenou v idylickém Lungau. Mauterndorf si zachoval svoji idylu a prostotu: Cesty jsou krátké, v lyžařské oblasti Grosseck-Speiereck nejlépe upravených 50 km sjezdovek, vleky moderní a svahy s hlubokým sněhem neodolatelné. Kolem 200 hostitelů se těší, že bude moct svoje hosty rozmazlovat pěkně po „lungausku“. Bydlí se v rodinných hotelích, na útulných statcích nebo v chatách s panoramaty.

Procházka zasněženou osadou Mauterndorf v 1.100 metrech nadmořské výšky se vyrovná cestování časem do středověku: domy se stupňovými štíty a barevnými fasádami, úzké uličky a zasněžené vrcholky hor při západu slunce svádějí k tomu, abyste se zasnili. Kontrastem jsou čiperní lyžaři a snowboardisté přicházející přímo z lyžařského centra Grosseck-Speiereck, na jehož úpatí se nachází osada Mauterndorf. I tak jednoduchý může být zimní sport: Zde lyžuje ten, kdo si cení kvality sjezdovek a dává přednost přírodě před vřavou. Mauterndorf je i nadále tajným tipem, a to i přesto, že restaurace se třemi kuchyňskými čepicemi Mesnerhaus nebo požitkářský koutek Trausners přilákávají z celého světa stále více gurmánů. Vyhlášení Lungau Národním parkem UNESCO přispívá k trvalému a šetrnému využívání přírody v regionu: rozvoj, který pocítí i hosté!

Alpské zimní sporty a měkký dojezd ve sněhu
Ve věci zimních sportů může Mauterndorf nabídnout vše, co si začátečníci a profesionálové přejí: od dětské lyžařské školy, přes uměle osvětlenou noční sjezdovku každé úterý a pátek a útulné lyžařské chaty se živou hudbou, až po túry na lyžích s průvodcem. Nákupem jednoho 1,5 denního skipasu pro lyžařskou oblast Grosseck-Speiereck získáte vstup i do lyžařské oblasti Obertauern. Kdo by se chtěl pohybovat mimo sjezdovky, najde k tomu hojně příležitostí: vedle čtyř běžeckých stop pro klasický styl a bruslení (skate) s celkem 21 kilometry je na výběr i z 28 kilometrů zimních turistických stezek, z části ve 2000 metrové nadmořské výšce. Sáňkařská dráha na hradním kopci, romantické koňské spřežení se saněmi a výlet na sněžnicích s průvodcem přispívají k zimnímu programu, se kterým se budete cítit dobře.

Let balónem nebo návštěva hradu
Každoročně v lednu se konají v Mauterndorfu již tradiční Týdny balónů: Hosté se pak mohou bavit pozorováním mezinárodních týmů při jejich startu nebo dokonce sami vstoupit na palubu, aby si vychutnali let nad Alpami. Návštěva zážitkového hradu Mauterndorf je ideálním završením lyžařského dne v Lungau a tipem na zimní výlet pro celou rodinu. Až do Velikonoc je tato dřívější mýtná stanice otevřena každé úterý a čtvrtek od 11 do 18 hodin. Jako skutečné muzeum nabízí na osahání hodně: od nabíjení arkebuzy ve skalním sklepě až po zkoušení v šatně.

Hlídání dětí od 18. měsíců!!
SMARTY-Alm (200m²) je největší a nejmodernější Indoorsvět v salcburské alpské oblasti! Děti zde naleznou dvouposchoďový lezecký hrad, hrací stěnu, malířský koutek, ledové horské kino, restauraci, dětské disco, atd. Samozřejmě je k dispozici i zábava na čerstvém vzduchu jako klouzání na talířích, stavějí sněhuláka, sáňkování a další každodenní zábavý program!

Informace a rezervace:
Tourismusverband Mauterndorf
A-5570 Mauterndorf
Tel.: 0043/6472/7949, Fax: -27
E-Mail: info@mauterndorf.at
Web: www.mauterndorf.at

DOVOLENÁ V LUNGAU

© Fotografie a obrázky

SALZBURGER LUNGAU


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto