LYŽOVÁNÍ

Lyžování bez stresu - na slunné náhorní plošině Ramsau am Dachstein
krásné počasí každý den. Díky své geografické poloze je region Ramsau Dachsteinem chráněn před změnou počasí ze západní strany a udržuje si krásné slunečné dny. Jeho jižní strana je sluncem osvícena od úsvitu až do soumraku. Ramsau am Dachstein jsou "nejslunnější lyžařské louky Rakouska“. Nechte se zlákat a užijte si nádhernou zimní dovolenou.

Tato destinace nabízí vyžití ve 3 lyžařských areálech: Rittisberg (1500 m), Türlwand (1700 m n. m.) a Dachsteinský ledovec (3000 m)(v letošním roce 2023/24 uzavřen). Naprostá záruka sněhu a množství sjezdovek všech druhů obtížností pro začátečníky i pro zkušené lyžaře.
Upravované sjezdovky a široké, slunné svahy garantují lyžování pro celou rodinu. Celá oblast Ramsau am Dachstein je součástí lyžařského území „4-Berge-Skischaukel“, která spojuje nejznámější lyžařské destinace se širokou nabídkou zimních sportů (Ramsau am Dachstein – Schladming – Haus im Ennstal – Rohrmoos – Pichl/Reiteralm). Na milovníky lyžování ve volném terénu čeká 18 km dechberoucích sjezdovek s hlubokým sněhem, které vedou z Dachsteinského ledovce až do Ramsau.

Rodiny s dětmi, začátečníci, senioři a lidé s tělesným postižením naleznou na místních sjezdových tratích optimální podmínky. Také náročné lyžaře očekává na Rittisbergu široká nabídka. Částečně pokryté umělé zasněžování garantuje jistotu sněhu během celého roku.

Data:
12 lanovek
25 km sjezdových tratí ve výšce 1200 -1700 m
14 km modrých sjezdovek
9 km červených sjezdovek
2 km černých sjezdovek
1x Funpark
200 km běžeckých tratí
Dětský svět
Osvětlená sáňkařská dráha

Přehled otevřených lanovek a sjezdovek aktuální stav

LYŽOVÁNÍ

Kali Zimní svět
Ráj pro děti v Ramsau am Dachstein

Co by mohlo být lepší, než dýchat čerstvý horský vzduch a cítit křupání sněhu pod boty nebo lyžemi. Maskot "Kali Ramsaurier" se těší na vaši návštěvu a bude vás doprovázet všemi atrakcemi v jeho kouzelném světě.

Kouzelný vlek vás přiveze k pěti kamenným hlavám, které se nazývají Eisklotte, Tannendreher, Ernstwich, Blasebüü, Doppelschlau, které vám vyprávějí zajímavé příběhy. Obzvláště vzrušující je i návštěva jeskyně pro malé badately. Jeskynní orel vyjede na svých lyžích a vypráví své příběhy.

V křišťálové jeskyni se dostanete do pohádkového světa: je na chvíli si sundáte lyže a ocitnete se v křišťálové jeskyni, kde jiskří zářící poklad, který hlídá drak, víla a anděl. Rozhodně si tuto podívanou nenechte ujít.

LYŽOVÁNÍ

© Fotografie a obrázky

RAMSAU AM DACHSTEIN


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto