Events

AKCE A EVENTY V ROCE 2023/24

Radstadtská betlémská stezka
28.11.2023 - 28.01.2024
Romantická betlémová cesta centrem města a kolem historických městských hradeb ukazuje letošní advent novou stránkou. Trasa byla změněna tak, aby bylo možné vystavit ještě více malých uměleckých děl. Zájemci se mohou těšit na atmosférickou procházku, kde bude možné v nasvícených výlohách a vitrínách obdivovat přes 20 betlémů vyrobených řezbáři z Radstadtu a regionu. Letos začíná v turistické kanceláři na Schernbergstrasse.

Průvod Krampus v Radstadtu
Centrum města Radstadt, Radstadt - Čtvrtek 30. listopadu 2023, 19:00
Krampusův zvyk je prastarý zvyk z dob svatého Mikuláše, který je v Rakousku dodnes velmi důležitý.
Advent je časem zvyků a kromě krásných adventních trhů snad neexistuje tradičnější zvyk než průvody Krampus a Perchten. Tento předvánoční kult charakterizují děsivé postavy, které se potulují městy jako „Wilde Roas“ s působivými maskami napůl zvířat, napůl lidských a propracovaných kožešinových oděvů. V centru Radstadtu se očekává kolem 250 krampusů - takže to bude "pekelné"! Samozřejmostí je také svařené víno, punč a pár drobných občerstvení na tržišti.

RADSTADTSKÁ VÝSTAVA JESLIČEK: Adventní romance místo vánočního spěchu
Každý, kdo věří, že skutečně není žádný skutečný vánoční duch, měl by vyrazit do Radstadtu a utéct od nákupních maratonů z nákupních center. V Radstadtu v Salcbursku se v adventu šíří vánoční romantika. Hosté historického města se ocitnou v zimní horské scenérii. Středověká atmosféra města a tradičních vánoční akce unáší děti i dospělé do kouzla vánoc.

V letošním roce se opět vytvoří podél historické městské zdi (25. 11. 2023 – 28. 01. 2024) okouzlující stezka. Na zimní okružní cestě budou návštěvníci procházet kolem 14 osvětlených jesliček se zimní krajinou. Tvůrci betlémů z Radstadtu a okolí ukazují své nejlepší práce v různých výlohách a vitrínách.
Betlémy jsou skutečná umělecká díla - každý sám o sobě představuje speciální způsob vánočního příběhu. Speciálně ve večerních hodinách jsou vitríny krásně nasvícené. Výstava je zcela zdarma a okruh trvá zhruba 45 minut. Začátek výstavy je vedleřeznictví Schitter na náměstí a končí v Informační kanceláři.

EventsNOČNÍ HLÍDAČ 2023/2024
každou středu
03. ledna * 07. února * 21. února* - vždy* v 18.00 hod.
27. března ve 20.00 hod.
Sraz: Rybník Tower
Vstup zdarma!

Historie v Radstatu zanechala mnoho stop, které se objevili mezi starých městských hradbami, kostely, hrobkami a kláštery. V hlubinách středověku se Radstadt vyvinul v prosperující obchodní město. V selských válkách mělo město, strategickou polohu v centru Salcburku, Ennstalu. Připomínkou této minulosti je akce "noční hlídač".

V tradičním oděvu, s halapartnami a lucernami, provází návštěvníky Radstadtu za doprovodu písní a hudby.

Každé dítě nese lampu, kterou si můžete koupit na konci cesty.

VÁNOČÍ PROCHÁZKA ZASNĚŽENOU KRAJINOU
• sobota, 16. prosince 2023
• sobota, 26. prosince 2023
Vánoční procházky, které se již staly tradicí, patří k nejvýznamnějším událostem Adventu v Radstadtu.. Začátek je u kaple Schwaiger. Odtud vede cesta do kostela Loreta doprovázená zvuky Weisenbläser. V kostele vás čeká varhanní hudba a vánoční zpěvy. Na malém náměstí vypráví Max Steiner krásné pohádky, než se vstoupí do údolí v Lärchenbachu. Před vstupem na Kaiserpromenade se podává Vánoční punč. Při opuštění Kaiserpromenade se můžete opět těšit na nádherný výhled na osvětlený Radstadt. Konec túry je na vánočním trhu na náměstí, kde čekají četné návštěvníky nejrůznější lahůdky a jesličky. Po celé cestě mohou návštěvníci obdivovat nejdelší adventní kalendář – 24 oken osvětlených zevnitř. Vstupné na vánoční túru činí 7, - EUR pro dospělé (děti zdarma). Spravedlivý podíl z výtěžku bude použit pro charitativní účely.

KDE CÍTÍTE DUCHA VÁNOC
VÁNOČNÍ TRH NA NÁMĚSTÍ

V srdci historického města zdobí zimní adventní pozadí vánoční trh. Téměř dokonalé nechat předvánoční shon stranou a procházet se mnoha láskyplně vyzdobenými vánočními stánky. Zde určitě najdete ty správné vánoční dárky pro vaše blízké, protože produktová řada je jedinečná: V nabídce je mnoho převážně domácího zboží z různých materiálů. Ale také svařené víno nebo čaj v chladném období a skutečný Pongauer Blattlkrapfen spolu s mnoha dalšími specialitami zajišťují příjemné teplo zevnitř. Otevřená ohniště vykouzlí jedinečnou atmosféru a vyzývají děti ke grilování klobás a poslouchání pohádek, jak to obyvatelé Pongau nazývají. Mnoho hudebních představení a barevné atrakce pro mladé návštěvníky dělají večer na Radstadtském vánočním trhu nezapomenutelným zážitkem.

VŽDY 15.30 – 20.30 HOD.
Termíny 2022

• Sobota, 25.11.2023 & neděle, 26.11.2023
• Sobota, 02.12.2023 & neděle, 03.12.2023
• Pátek, 08.12.2023 & sobota 09.12. 2023 & neděle, 10.12.2023
• Sobota, 16.12.2023 & neděle, 17.12.2023
• Sobota, 26.12.2023 & neděle, 27.12.2023


VEČERNÍ SÁŇKOVÁNÍ NA OSVĚTLENÉ DRÁZE
Úterý - pátek
Od konce prosince - do poloviny března

Events

© Fotografie a obrázky

RADSTADT - Ski Amadé


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto