Lyžování


Lyžování od září do května. Velkolepé panorama do Zugspitze, přes Allgäuer Alpen a Silvretta-Gruppe až po Rosengarten, kterému vévodí Ötztalské a Stubaitalské Alpy. Kdo se vydá na Pitztalský ledovec, nejvýše položené lyžařské středisko v Rakousku, zří nejkrásnější panorama z módní vyhlídkové kavárny Café 3.440. V lanovce se můžete setkat s mezinárodními lyžařskými hvězdami, ale pouze na podzim, před začátkem sjezdové sezóny. Když vrcholoví sportovci ledovec opustí, patří Pitztal jen turistům. Jakmile napadne čerství sníh, patří ledovec lyžařům. Ledovec je známý širokými svahy a díky nadmořské výšce láká prašanem po celou sezónu.

Přidružený lyžařský areál Rifflsee je vhodný především pro sportovně ambiciózní lyžaře. Kdo si potřebuje udělat přestávku, může se zastavit v restauraci Sunnalm nebo v první postavené restauraci v těsné blízkosti horní stanice Rifflseebahn. Jedná se o první pohostinství v Alpách, které využívá pasivní energii a chrání životní prostředí.

Lyžování

Jednoduše více zábavy
Lyžování plné slunce vás čeká na jižních svazích s výhledem na Kaunertalské pohoří přes Arlberg až po Lechtalerské Alpy. Hochzeiger nad vesničkou Jerzens se představuje jako široké otevřené lyžařské středisko s téměř neomezenými možnostmi. Strmější sjezdy z vrcholů přecházení v mírnější terén s dojezdy lemovanými borovicovými lesy. Jsou zde optimální podmínky s mírnými svahy i pro malé děti. I infastruktura je zaměřene na rodiny. V málokterém areálu najdete tak hojný počet ubytování přímo u sjezdovek.
Hochzeiger nabízí i skvělou lyžařskou školu, vyhlášenou v celé Evropě. Nejnovější výukové techniky, nova estetika lyžování. Lyžařský výcvik je k dispozici pro děti ve věku od tří let a pro děti od pěti let, lyžařské kurzy pro dospělé jsou rozděleny do šesti úrovní, od začátečníků až po zdatné lyžaře, a nebo je možné si objednat soukromého instruktora pro celou rodinu. A samozřejmě si můžete zvolit i snowboardové kurzy v různých variantách. „Nabídka je tak rozmanitá podle potřeby hostů,“ říká Rainer Schultes, vedoucí lyžařské školy. Apropo: Termíny pro skialpy s průvodcem (začátečníci) jsou k dispozici jednou týdně, výlety na sněžnicích dvakrát týdně. Pokud máte zájem o snowblade a snowbikes nebo zkusit telemark – nabídky jsou na požádání. Zvláštní tip: Pistenbully - jízdy v rolbě, kdy uvidíte úpravu sjezdovky přímo z kabiny rolby se konají třikrát týdně.

Lyžování

© Fotografie a obrázky

PITZTAL


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto