Luxusní lyžařská oblast SÖLDEN

Luxusní lyžařská oblast SÖLDEN
Kdo se rozhodne pro zimní dovolenou v Söldenu, může se těšit na nádhernou zimní krajinu se zasněženými lesy. V oblasti s jistotou dobrých sněhových podmínek se návštěvníci mohou spolehnout na to, že sjezdovky budou během sezóny od října do května neustále ideálně upravené. Kromě toho boduje lyžařská oblast Sölden přibližně 150 kilometry sjezdovek o různých stupních obtížnosti. Začátečníci si mohou objednat kurzy lyžování v místních lyžařských školách a učit se od zkušených instruktorů lyžování i jízdy na snowboardu. Opravdoví profesionálové mohou naproti tomu ukázat, co umí, na černých sjezdovkách nebo na dva kilometry dlouhé lyžařské trase a zdolávat prudké sjezdovky tří třítisícovek.

I mimo sjezdovky toho má zimní dovolená v Söldenu hodně co nabídnout. Pro příjemnou volnočasovou zábavu s celou rodinou jsou tu připraveny různé sáňkařské trasy, na nichž si především ti nejmenší přijdou na své. Sáňky a další vybavení si můžete vypůjčit v jednom z četných obchodů přímo na místě. Kromě toho místní hluboké lesy lákají k dlouhým odpočinkovým procházkám. Mezi zasněženými stromy i na širých pláních tu na návštěvníky navíc čekají idylické a působivé přírodní scenérie.

Pro lyžařské a snowboardové nadšence se zimní dovolená v Söldenu stane díky skvělým podmínkám na sjezdovkách skutečným zážitkem. Sölden je také jedinou oblastí v Rakousku s třemi třítisícovkami a dvěma ledovcovými oblastmi. K takzvaným Big 3 se pohodlně dostanete moderními vleky a během jízdy můžete obdivovat jedinečné horské panorama Ötztalských Alp. Jakmile lyžaři a snowboardisté dorazí na vrchol, mají navíc k dispozici různé vyhlídkové terasy, z nichž se v klidu mohou znovu obdivovat nádheře tyrolských hor. Nejkrásnější panoramatický pohled se návštěvníkům skýtá z vyhlídkové terasy Big 3 Gaislachkogel ve výšce 3058 metrů nad mořem. 35 nejmodernějších vleků se stará o to, aby během hlavní sezóny bylo na sjezdovky rychle a pohodlně přepraveno až 70000 lyžařů denně. Díky četným lanovkám a sedačkovým lanovkám se tedy při zimní dovolené v Söldenu není třeba obávat dlouhých čekání ve frontě.

Po dlouhém dni na lyžích se mohou lyžaři při vzrušující zimní dovolené v Tyrolsku těšit na útulné chaty a horký čaj s rumem. Ovšem správnou apres ski atmosféru najdou návštěvníci při své zimní dovolené v Söldenu nejen v Söldenu, nýbrž také přímo na sjezdovkách. Doporučujeme vám zavítat do jedné z chat a ochutnat tradiční pokrmy jako kvasnicové knedlíky nebo trhance. Při nádherném slunečném počasí můžete na lehátkách s horkým čajem nebo svařeným vínem ocenit pohodovou prázdninovou atmosféru. Návštěvníkům je v lyžařské oblasti Sölden k dispozici celkem 27 příjemných chat a menších horských restaurací.

© Fotografie a obrázky

Ötztal + Sölden


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto