Lyžařské areály Zettersfeld Lienz a Hochstein Lienz
Pohodové lyžování a opalování s celou rodinou

Preferujete o něco pohodlnější dovolenou a chcete nasávat sluneční paprsky při lyžování? Nebo jste s sebou vzali celou rodinu na zimní dovolenou do východního Tyrolska a nyní hledáte lyžařský areál vhodný pro rodiny?
Pokud na tyto otázky odpovíte „Ano“, pak je lyžařský areál Zettersfeld v Lienzu lyžařským areálem vašich snů. Vlastní lehátka k nasávání slunečních paprsků a všudypřítomné panoráma Dolomit, které jen tak nedostanete z hlavy, vás doprovází na lyžovačce v Lienz Zettersfeld.

Hledáte sportovní výzvu? Hochstein je jedním ze sportovních gurmánských tipů na jižní straně Alp. Čím dále se dostanete na tuto horu, tím výjimečnější a individuálnější bude zážitek z lyžování. Místní hora Lienz má tři úseky a každý, kdo se počítá mezi opravdové sportovce ve městě Dolomity, se zde cítí jako doma. Po ultramoderní lanovce, kombinaci osmimístné gondoly a šestisedačky, zpomalíte v líbivé retro dvousedačce a poté zdoláte třetí úsek s vlečným člunem Hochstein, který vás vyveze do 1999 metrů nad mořem. Nebojte se, stojí to za to! Když se dostanete na vrchol Hochsteinu, budete odměněni jednou z nejlepších a nejdelších sjezdovek v Alpách.

Většina ostatních lyžařských areálů neodpovídá autentickému kouzlu a zimní kvalitě života městečka Lienz a jeho lyžařských areálů. Čtyři oceněné restaurace samotné v městské části, koncertní sál, premiérové kino a perfektní infrastruktura, to město poskytuje jako plus pro zimní sportovní vyžití. Kdo tu jednou byl, vrátí se.

Co je dobré vědět: Skibus vás spolehlivě doveze přímo k Zettersfeldbahn a na Hochstein. Veškeré informace a jízdní řády najdete na internetu.

FAKTA o lyžařské oblasti Zettersfeld & Hochstein Lienz:
Výškový rozdíl: 668 – 2 278 m.n.m
Sjezdovky: 37 km sjezdovek a 1,6 km lyžařských tras
z toho modrá 10 km, červená 22 km a černá 5 km
Plocha svahu: 200 ha
10 přepravních zařízení: (4 vleky, 4 sedačkové lanovky, 2 kabinkové lanovky)
Celkový průtok: 13 353 pph

Otevírací doba 2022/23
Zettersfeld: 08.12.2022 - 10.04.2023* (Velikonoční pondělí)
Hochstein: 17.12.2022 - 3.12.2023
*v závislosti na sněhových podmínkách!

Extra:
Zábavní park
Lyžařská školka
Skicrossový kurz
Trasa Světového poháru v lyžování (délka 1,5 km)

Bergbahnen Lienz
Zettersfeldstraße 38
9905 Gaimberg
T. +43 4852 63975
info@lienzer-bergbahnen.at
www.lienzer-bergbahnen.at

© Fotografie a obrázky

Osttirol - NP Vysoké Taury


Partneři