Příjezd autem
Autem se do Východního Tyrolska dostanete ze všech směrů.
Některé trasy vedou po zpoplatněných nebo průjezdních silnicích. Do Osttirol se dostanete ze severu po Felbertauernstraße, kterou můžete využívat po celý rok za poplatek. ÖBB Tauernschleuse spojuje Východní Tyrolsko se spolkovou zemí Salcbursko. Vlak vás proveze Tauernským tunelem z údolí Gastein do údolí Möll. Z jihu vede průsmyk Plöcken do východního Tyrolska. Staller Sattel a Grossglockner High Alpine Road jsou otevřené pouze v létě.

Všechny aktuální informace o dopravní situaci najdete na webu ÖAMTC, můžete si jej také nainstalovat jako aplikaci a použít k plánování své cesty.
https://www.oeamtc.at/verkehrsservice/?region=at-7


Cestujete s elektromobilem? Na naší interaktivní mapě najdete přehled míst, kde si můžete ve Východním Tyrolsku nabít auto.
https://maps.osttirol.com/v2/de/gdi_summer/2d/-1/category/9/46.88647742351024/11.97017777352802/18434/-1/false/-1/-1/-1/eyIxODQzNCI6eyJzdWJDYXQiOnsiaW5kZXhWYWx1ZSI6MTg0NDF9fX0=/-1/-1


Příjezd vlakem
Do Východního Tyrolska se snadno dostanete vlakem.
Do Lienzu se dostanete přímo z Vídně dálkovými vlaky. Jinak doporučujeme přijet s přestupem do Spittal-Millstättersee, Franzensfeste, Villach nebo Innsbruck nebo Wörgl a pokračovat místním vlakem nebo autobusem.
Buď vystoupíte v Innsbrucku a jedete autobusem přímo do Osttirol. Nebo můžete vystoupit ve Wörglu a dojet do Lienzu přes Kitzbühel. Nightjet mezi Hamburkem a Innsbruckem přepravuje také auta a motocykly. Celý cestovní řetězec, včetně expresního autobusu do Lienzu, lze rezervovat pouze přes ÖBB.
Z vlakového nádraží do vašeho ubytování můžete využít Taxi , které vás vyzvedne přímo z vlakového nádraží a odveze do vašeho ubytování.
Seznam taxislužeb:
https://www.osttirol.com/mobilitaet/mobil-in-osttirol/taxi/


Přílet letadlem
V okolí Osttirol je několik letišť, na která létají pravidelné i charterové lety z různých měst v závislosti na ročním období.
https://www.osttirol.com/mobilitaet/anreise/anreise-mit-dem-flugzeug/

© Fotografie a obrázky

Osttirol - NP Vysoké Taury


Partneři