Adventní trh v Lienzu
...buď znovu dítětem!
Zažijte jeden z nejkrásnějších adventních trhů v Rakousku.
Každý rok v předvánočním čase se hlavní náměstí Lienzu promění v Lienzský adventní trh: umně zdobené stánky, pohádková světla, krby, vůně perníku, Kiachln, svařené víno a horký čaj, obklopené jemnými zvuky, to jsou ingredience, díky kterým je Lienz Advent něčím výjimečným.
Originální nápady na dárky, ozdoby na vánoční stromeček, tradiční domácky dělané výrobky a kulinářské lahůdky dělají z adventního trhu družné a atmosférické místo setkání celé rodiny a při troše štěstí začne měkce padat sníh...

Krampusovy dny
Velkolepým vrcholem předvánočního období jsou Krampusovy dny. Podle staleté tradice se Krampusovi schovávají za náročně ručně vyřezávané masky, zahalují se do husté huňaté kožešiny a věší na sebe obrovské zvony. Za zabezpečenými bariérami je Krampus Run působivým zážitkem pro hosty i místní.

Original Lienzer Lebzelt 1644® - perfektní suvenýr
"Adoration of the Kings" je pravděpodobně nejkrásnější model perníku na hradě Bruck. Pekaři a cukráři z Lienzu spojili své síly, aby oživili tento jedinečný motiv a umělecké dílo. Vybrané koření jako skořice, hřebíček, muškátový oříšek, anýz, zázvor, fenykl a koriandr určují jemnou chuť. Pečlivě ručně vyrobený Original Lienzer Lebzelt 1644® je plněný pravými tyrolskými brusinkami. Starý vzor vyražený v nejjemnějším marcipánu obepíná horní část perníkového stanu.

© Fotografie a obrázky

Osttirol - NP Vysoké Taury


Partneři