Meditativní odpočinek a aktivní regenerace

S idylickými údolími a zasněženými zimními lesy naplní Východní Tyrolsko vaši touhu po zimních zážitcích v blízkosti přírody. Díky meditativnímu odpočinku, aktivní regeneraci a úchvatnému horskému panoramatu Lienzských Dolomit, Karnských Alp a Vysokých Taur se zimní turistika ve východním Tyrolsku zdá být snadná.

Kartitsch ve východním Tyrolsku je od roku 2018 první certifikovanou zimní turistickou vesnicí v Rakousku. Kromě certifikovaného ubytování a dobře upravených zimních turistických tras se v zimní turistické vesničce Kartitsch konají několikrát týdně zimní pěší túry s průvodcem.
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/winter/winterwandern/

Zimní turistické stezky ve východním Tyrolsku - Objevte ty nejkrásnější zimní túry
Zprostředkující klid v zasněženém zimním lese, přerušovaný jen křupáním kroků ve sněhu nebo občasným voláním lesního obyvatele. Vlastní dech v čistém zimním vzduchu. Ano, zimní turistika v Osttirol zpomaluje!

Prostřednictvím aktivní regenerace v souladu s přírodou se mysl a tělo opět sjednotí. Díky úchvatnému horskému panoramatu ve východním Tyrolsku se tato námaha zdá být snadná.
Certifikovaná ubytování pro zimní turisty, kde můžete zblízka zažít pohostinnost Východního Tyrolska, jsou výchozím bodem vaší túry.

Najděte si ten pravý zájezd pro vás! Do seznamu jsme pro vás sestavili informace o dobách chůze, délkách a stupních obtížnosti tras a také o výškovém profilu.
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/winter/winterwandern/winterwanderwege/

Brunnalm Winkeltal
Výchozí i koncový bod: Reiterstube ve Winkeltalu
Nejvyšší bod: 1730 m
Celková doba chůze: 2 hodiny
Délka trasy: 5 km
Nadmořská výška do kopce: 108 hm
Obtížnost: Střední

Dammweg Ausservillgraten
Nejvyšší bod: 1318 m
Celková doba chůze: 1 hodina
Délka trasy: 1,8 km
Nadmořská výška do kopce: 70 hm
Obtížnost: Snadný

Stezka umělců Oswald Kollreider-Wiesenweg
Výchozí bod: parkoviště v centru Kartitsch
Koncový bod: St. Oswald
Nejvyšší bod: 1400 m
Celková doba chůze: 1 hodina
Délka trasy: 3,8 km
Nadmořská výška do kopce: 80 hm
Obtížnost: Snadný

Dálková turistická stezka Dorfberg
Výchozí bod: parkoviště St. Oswald
Konečný bod: autobusová zastávka/parkoviště Rauchenbach
Nejvyšší bod: 1850 m
Celková doba chůze: 5 hodin
Délka trasy: 10,5 km
Nadmořská výška do kopce: 680 m
Obtížnost: Obtížný

Zimní túry s průvodcem - Venku se zimním turistickým průvodcem Janem Salcherem
Certifikované zimní turistické stezky v Kartitsch zvou za každého počasí k prozkoumání. Za pěkného počasí okouzlí výhledem a hřejivými slunečními paprsky a fascinují mlhou a sněhem tichou a tajemnou atmosférou v lese! „Za každého počasí podnikám i zimní pěší túry s průvodcem,“ říká průvodce zimní turistiky Jan Salcher. Jan je horský turistický průvodce a certifikovaný rakouský strážce národního parku – a ano, většinou přesně ví, kam se podívat, aby objevil nejeden zázrak zimní přírody. Každý týden nabízí zimní pěší túry s průvodcem v první rakouské vesnici pro zimní turistiku, v Kartitsch. Chtěli byste vědět, co můžete očekávat?

„Na povrchu se zdá, že příroda je v hibernaci. Pokud se podíváte blíže, lze identifikovat různé „známky života“ zvířat a rostlin. Neuvěřitelné přizpůsobení zimě, chladu a sněhu, které má příroda v zásobě, na mě zas a znovu zapůsobí,“ potvrzuje Jana. A jsme si jisti, že okouzlí i vás!

V horolezecké vesničce Kartitsch také najdete nespočet svědectví o životě na horské farmě dříve a nyní. O zbožnosti a zvycích obyvatelstva vypovídají již z dálky přes obec boží muka, kapličky a kostel. Farmy, stáje a mlýny jsou němými svědky minulosti, které odhalují mnoho zajímavého a otevřené louky a horské lesy, kterými putujete, „hlásí“ dřinu místních horských zemědělců. Náš zimní turistický průvodce Jan vám o tom vypráví jeden nebo dva příběhy a během týdenních zimních pěších túr se odhalují zasvěcené tipy pro příštích pár dní vaší dovolené.

Ještě jeden velmi důležitý bod na závěr: Zimní turistika je zdravá. Několik studií to již potvrdilo! Posiluje se imunitní systém, svaly a vazy, čistý, chladný lesní vzduch prospívá dýchacím cestám a křupání sněhových krystalků pod podrážkou bot působí uklidňujícím, až meditativním dojmem.
Řada zimních turistických tras v první rakouské certifikované vesnici pro zimní turistiku nabízí něco pro každého, od pohodových až po sportovní. Jan zná všechny způsoby a rád s vámi vybere ten správný! Máte zájem poznat zimní Kartitsch pěšky? Pak se zaregistrujte hned teď!

Zimní túry s průvodcem
Prohlídky jsou v souladu s aktuálními předpisy Covid-19. Prohlídky s průvodcem budou probíhat pouze v malých skupinách a po celou dobu prohlídky bude dodržován dostatečný odstup!

Prohlídky každé úterý a pátek od 27. prosince 2022 do 31. března 2023
Čas: 09:00
Obtížnost: snadná | střední
Doba chůze: cca 3 až 4 hodiny
Túry se každý týden mění mezi zimními turistickými stezkami v Kartitsch.
Registrace den před zájezdem, 17:00 v turistické kanceláři Sillian
T. +43 50 212 300
hochpustertal@osttirol.com
Místo setkání: Farní síň Kartitsch
Minimální počet účastníků: 5 osob
Příspěvek na náklady: 25,00 EUR na osobu
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/winter/winterwandern/gefuehrte-touren/

Zimní turistická vesnice Kartitsch - Když příroda otevře pohled dovnitř
Kartitsch ve východním Tyrolsku je od roku 2018 první zimní turistickou vesnicí v Rakousku. Idylická horolezecká vesnička, která se nachází v jednom z nejkrásnějších vysokohorských údolí v Alpách, naplňuje touhu po zimních zážitcích v blízkosti přírody. Meditativní pohoda v zasněženém zimním lese, přerušovaná jen křupáním kroků ve sněhu nebo občasným voláním lesní zvěře. Váš vlastní dech v čistém zimním vzduchu udává rytmus. Díky úchvatnému horskému panoramatu se námaha zdá být snadná. Zimní turistika se zpomaluje, aktivní regenerací v souladu s přírodou tělo a duše opět splývají.
Zaručený sníh, slunce a relax
Autentická horská vesnice Kartitsch ve výšce 1356 m ve východním Tyrolsku Gailtal je ideální základnou pro zimní túry. Abyste si užili široký výhled do všech stran na Lienzské Dolomity, Karnské Alpy a Itálii, nemusíte kvůli vysokému výchozímu bodu stoupat mnoho výškových metrů.

Turistické informace Kartitsch
Kartitsch 80
9941 Kartitsch
T. +43 50 212 350
F. +43 50 212 350 2
kartitsch@osttirol.com
www.osttirol.com

Zimní turistické stezky v zimní turistické vesnici Kartitsch - 9 příjemných certifikovaných cest zasněženou zimní krajinou:
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/winter/winterwandern/winterwanderdorf-kartitsch/

Zimní turistické dny - V zimní turistické vesnici Kartitsch
Od 12. do 15. ledna 2023 se budou konat zimní turistické dny v Kartitsch, první zimní turistické vesnici v Rakousku. Všechny zimní túry, které podnikáme, jsou samozřejmě doprovázeny oficiálním turistickým průvodcem. Kromě skvělého výhledu a spousty fascinujících momentů získáte také zajímavé příběhy o zemi a jejích lidech. Mimochodem, pro každou fyzickou kondici je vhodná jiná prohlídka. Různé stupně obtížnosti túr zaručují chvíle štěstí, aniž by někdo musel lapat po dechu.

Vrcholem túry jsou rozhodně ty na Dorfbergu, místní hoře a vyhlídce Kartitscher. Naše vlastní bezplatná kyvadlová doprava vás doveze na výchozí body, znovu vás vyzvedne v destinacích a po rušné prohlídce vás doveze zpět do vašeho ubytování. S fascinující zimní krajinou, ale také s tradičním a regionálním doprovodným programem, jako je zimní piknik nebo společná sáňkařská dráha, budete na evropské dny zimní turistiky dlouho vzpomínat!
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/veranstaltungen/winterwandertage/

© Fotografie a obrázky

Osttirol - NP Vysoké Taury


Partneři