Běh na lyžích a biatlon ve východním Tyrolsku

Nádech – zhluboka dýchejte. Cítíte život a jste přímo uprostřed něj. Přímo uprostřed jedinečné přírodní krajiny s neomezenou lyžařskou zábavou na více než 400 km tratí. Ať už jste začátečník nebo profesionál, vždy se pro vás něco najde.
Se zasněženými trasami od poloviny/konce listopadu – často i dříve – a 60 kilometry tratí je Biatlonové centrum Obertilliach jedním z horkých míst běžkařské scény. Dokonce i norský biatlonista Ole Einar Bjorndalen se usadil v Obertilliachu, aby těžil z optimálních podmínek.

Na běžkařských túrách krásnou horskou krajinou východního Tyrolska můžete vidět mnohem více: pohostinnost a autentičnost lidí, speciality regionální kuchyně a překvapení přírody.

Aktuální informace o lyžařské oblasti:
https://sdds4.intermaps.com/osttirol/osttirol_overview_report.aspx?lang=de

Trans Dolomiti: Běh na lyžích bez zavazadel
Běžkaři nekonečně bezstarostně kloužou z východního Tyrolska do Dolomit
Pro běžkaře ve východním Tyrolsku existuje nabídka, která je v celém alpském regionu jedinečná: „Trans Dolomiti“ je název uspořádání, které ve čtyřech spojuje aktivní místa v síti běžeckých tras mezi Východním Tyrolskem a Dolomity. Od začátku do konce je to asi 100 kilometrů. Na konci každé denní etapy již zavazadla čekají v hotelovém pokoji. Musíte jen chodit sami.

„Hosté se mohou každý den těšit na nový vrchol,“ vysvětluje Otto Trauner, který je zodpovědný za infrastrukturu v turistickém sdružení Osttirol a který vyvinul přeshraniční projekt.
Kdo se rozhodne pro 4denní túru „Běh na lyžích Dolomity po stezce Via Regia“, může začít buď v Obertilliachu nebo Kartitschu a rozcvičit se na legendárním Grenzlandloipe v Lesachtalu. Druhý den ráno se po krátkém přesunu vydáte ze Sillian přes běžkařské tratě Pustertal do Toblachu v Jižním Tyrolsku (40 kilometrů) a následující den přes Tři vrcholy do Cortiny (35 kilometrů). „Kdo má rád, může si poté trochu odpočinout, a kdo má ještě energii, může běhat po olympijských tratích,“ říká Otto Trauner.
„Dálková turistika a dálková cyklistika jsou trendy již léta – bylo pro nás samozřejmé poskytovat v severské oblasti vhodné nabídky,“ vysvětluje Otto Trauner. Protože kolem biatlonového centra Osttirol v Obertilliachu, jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních tréninkových center, lidé vždy rádi myslí o krok napřed. Hosté také těží z vysokých standardů na místě, které oceňuje špičkový biatlonista a bývalý východní Tyrolec Ole Einem Björndalen, stejně jako významné národní týmy po celém světě: běžecké tratě, které jsou alespoň jednou denně upravovány, příkladné značení, optimální trasy a stopy se sněhem v případě potřeby. Výhodná poloha jižně od hlavního hřebene Alp však dává Východnímu Tyrolsku obvykle dostatek sněhu již od poloviny listopadu, což vytváří perfektní podmínky v nadmořských výškách mezi 1000 a 2000 metry až do konce března.

Osttirol vyvinulo bezstarostné běžecké lyžování společně s Dolomiti Nordicski, největším běžeckým kolotočem v Evropě s 1300 kilometry tratí.

Přehled všech běžkařských tratí ve východním Tyrolsku:
Příznivci běžeckého lyžování si zde přijdou na své. Východní Tyrolsko je ideální prázdninovou destinací pro každého, kdo má rád běžky! Ať už v Obertilliach, Virgental, Lavant, Villgraten nebo Matrei - Osttirol nabízí velký výběr sněhových tras pro začátečníky i experty. Na naší interaktivní mapě najdete přehled všech běžkařských tras včetně informací o nadmořské výšce, délce trasy, aktuálním zasněžování a obtížnosti. Kliknutím na "Více filtrů" si také můžete zobrazit klasické nebo bruslařské trasy - podle toho, na jakou sportovní výzvu máte chuť.
Hostitelé v ubytovacích zařízeních pro běžecké lyžování v Osttirol vám rádi poskytnou další informace o tratích ve vaší oblasti, předpověď počasí, vybavení a skibus. Aby se na vaší dovolené na běžkách nic nepokazilo.
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/winter/langlaufen-und-biathlon/alle-loipen/

Půjčte si to správné vybavení pro lyžování a běžky
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/winter/gut-zu-wissen/verleihstationen/

Kvalitně prověřené ubytování pro běžkaře ve východním Tyrolsku
Během dovolené na běžkách se můžete soustředit na to podstatné: na běžky. Vaši hostitelé se postarají o vše ostatní. V Osttirol jsou hotely a ubytování speciálně navržené pro běžkaře, kde vám příjemný personál rád pomůže s informacemi o tratích a vybavení.
Zažijte svou dovolenou na běžkách se specialisty:
Získejte svou mapu stezek u informačního pultu, získejte aktuální předpověď počasí nebo chatujte s hostiteli o nejlepších trasách v regionu. Pak už vyrážíme na běžkařskou trať - od nejbližší běžkařské tratě jsou kvalitní osvědčené běžkařské areály vzdálené ne více než 3 kilometry. A až se večer vrátíte po náročném dni na běžkách, je pro vás samozřejmostí služba praní a sušení běžeckého oblečení.
https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/winter/langlaufen-und-biathlon/langlaufunterkuenfte/

© Fotografie a obrázky

Osttirol - NP Vysoké Taury


Partneři