Zimní turistika


ZIMNÍ TURISTIKA A VÝLETY NA SNĚŽNICÍCH NA OBERTAUERNU

Obertauern se pro milovníky přírody stává skutečnou zimní říší divů. Okouzlující zimní túry a vzrušující túry na sněžnicích z Gnadenalmu na Südwiener Hütte. Od stezky Hundsfeld po stopě světového poháru. Zimní turistické stezky, které využívají mladí i staří činí z rodinné dovolené na Obertauernu nezapomenutelný zážitek. Jen to zkuste ..!

Zimní turistika od Gnadenalmu k chatě Südwiender.

Náročnost – střední
Délka 11 km
Čas 3:40 h
Výstup 530 hm
Sestup 530 hm

Z čelní strany Gnadenalm půjdete zimní turistickou stezku směrem k zadnímu Gnadenalmu přes zasněženou zimní krajinu. Odtud stoupáte až k chatě Südwiener. Pro ty, kteří se nechtějí vracet pěšky, mají příležitost jet dolů tobogánem. Na místě si můžete pronajmout sáňky.

Zimní turistika na Gnadenalm

Náročnost - lehká
Délka 4,3 km
Čas 1:10 h
Výstu 50 hm
Sestup 50 hm

Zimní turistika znamená poznat zimu z jejích nejlepších stránek. Gnadenalm na Obertauernu je jednou z nejpůsobivějších zimních turistických oblastí. Procházka zasněženým zimním lesem, kolem zamrzlých potoků vás uchvátí, stejně jako vaše první stopy ve sněhu.

Zimní turistika

ZIMNÍ TURISTIKA – SONNHOF

Zimní turistické stezky, které využívají mladí i staří, dělají z dovolené na Obertauernu nezapomenutelný zážitek.

Náročnost - lehká
Délka 1,7 km
Čas 0:30 h
Výstup 55 hm
Sestup10 hm

Průsmyk je výchozím bodem této krásné túry. Cesta vede do sportovního centra Obertauern. Kolem Zentralbahn směrem na Sonnlift 3. Odtud je to jen kousek pěšky k hotelu Sonnhof.

ZIMNÍ TURISTIKA - KRINGSALM, DICK'N ALM, SEEKARHAUS

Zimní turistické stezky, které využívají mladí i staří a dělají z dovolené v Obertauernu nezapomenutelný zážitek.

Náročnost - lehká
Délka 2,1 km
Čas 0:35 h
Výstup 60 hm
Sestup 3 hm

Z vrcholu průsmyku v Obertauern vede trasa kolem sportovního centra Obertaur, kde již trénovali sportovci jako Hermann Maier, směřuje k Seekaru.
Cesta vede přes přírodní rezervaci Hundsfeldmoor k Seekaru. Po klidném zastavení v Seekarhausu, Kringsalm nebo Dikt'n Alm, se vraťte do výchozího bodu.

© Fotografie a obrázky

OBERTAUERN


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto