FREERIDE HOT SPOT GASTEIN
Máte rádi neobvyklé linie v čerstvém prášku?

Není nic zábavnějšího než se bavit mimo sjezdovku. Gasteinské údolí se svými širokými sjezdovkami orientovanými na sever se šampaňským až do odpoledne a rychlými stromovými sjezdy a roklemi je skutečným horkým místem pro každého milovníka Feeride.

Gasteinské údolí je díky své vysokohorské poloze známé zárukou sněhu. Lyžařský areál Sportgastein, který dosahuje až 2 686 metrů, boduje u freeriderů četnými sjezdovkami s hlubokým sněhem, na které se lze dostat bez dlouhého stoupání. Ne nadarmo se v Gasteinu usadili vrcholoví sportovci jako Sandra Lahnsteiner. Pravidelně se konají také mezinárodní soutěže, soutěže a freeridové kempy.

Freeridové trasy ve Sportgasteinu
• Golden Powder
Délka: 5000 m
Vstup: Pod Goldbergbahn se hned poté nachází trasa Zlaté horečky.
Převýšení: 664m
Obtížnost: střední
Expozice: západní

• Golden Rush
Délka: 2000 m
Vstup: Po Golden Powder, se strmými úseky. Pro dobře trénované freeridery!
Převýšení: 398m
Obtížnost: střední
Expozice: západní

• Golden Ride
Délka: 666 m
Vstup: Údolní stanice vleku Kreuzkogel
Převýšení: 176 m
Obtížnost: střední
Expozice: západní

Bezpečnost v hlubokém sněhu
Chtěli byste si během zimní dovolené udělat zásoby endorfinů? Pak je freeride v Gasteinu to pravé pro vás! S alpským freeridem si můžete ve Vysokých Taurách užít svobodu a užít si spoustu zábavy. Ať už s freeride lyží nebo freeride snowboardem – Gasteinské údolí vám nabízí mnoho skvělých možností pro váš vzrušující výlet do rakouských hor!

Předpokladem k tomu je však správné vybavení včetně lavinového VS přístroje, sondy, lopaty a správné přípravy. Nevystavujte se zbytečnému nebezpečí! Správnou funkci lavinového vysílače můžete zkontrolovat na lavinovém vyhledávacím poli ve Sportgasteinu na dně údolí. Lavinové povědomí je důležitým tématem pro lyžařské trasy a sjezdovky mimo značené trasy a ostatní lyžaře. Vaše bezpečnost je také nejvyšší prioritou při freeridu.

V Gasteinu máte také možnost prozkoumat hory s profesionálním freeridovým průvodcem. I zkušení freerideři těží z vyškoleného průvodce, který vás zavede na nejlepší freeridová místa v lyžařské oblasti Gastein. Vždy platí: Jezděte bezpečně! Průvodci vás také informují o správné délce lyží, která by měla odpovídat vaší výšce nebo jak se chovat k ostatním lyžařům. Získejte tipy a triky pro větší stabilitu při lyžování v hlubokém sněhu nebo na mogulech. Abyste si při Freeride Gastein mohli opravdu užít dechberoucí horský svět a chránit se, je důležitý i chránič zad!

© Fotografie a obrázky

GASTEIN


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto