LYŽOVÁNÍ

RÁJ ZIMNÍCH SPORTŮ
Přes 200 km zábavy na upravených sjezdovkách se zárukou sněhu

NON STOP TO THE TOP je motto v Gasteinu, protože v tomto údolí můžete využít lanovky na 5 různých hor, vystoupat přes 1.000 výškových metrů a užít si dlouhé sjezdy. Jediným výjezdem na horu se dostanete na nejvyšší horskou stanici.
Ať už jste lyžař, snowboardista, začátečník nebo profesionál – lyžařský region Gastein nabízí ten pravý lyžařský zážitek pro každého.

• Více než 200 kilometrů sjezdovek
• Velmi skvělá kuchyně na horách
• Sjezdovky v prašanu a hlubokém sněhu pro zábavu při freerideru
• Četné útulné rustikální lyžařské chaty
• Odpočinek v teplé termální vodě po celodenním lyžování

ČTYŘI LYŽAŘSKÉ AREÁLY, TŘI MĚSTA, JEDNO ÚDOLÍ
• Dorfgastein, první město v údolí, nabízí četné sjezdovky v lyžařské oblasti Dorfgastein-Großarltal. Sjezdovky kam oko dohlédne.
• Lyžařská střediska Bad Hofgastein a Bad Gastein spojuje lyžařská oblast Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel.
• Máte chuť na nejvyšší bod Ski amadé? Pak do Sportgasteinu. Lyžařský areál Sportgastein vás vyveze až do výšky 2.686 metrů. Díky ideální poloze jsou podmínky na sjezdovkách i při vyšších teplotách stále velmi dobré a absolutní sněhová jistota je zde i na jaře. Věděli jste, že Sportgastein je jedním z freeridových hotspotů v rakouských Alpách?

Gastein – lyžařský ráj
Zažijte během své lyžařské dovolené rozmanité sjezdovky pro začátečníky, rodiny i experty na více než 66 km modrých, 105 km červených a 10 km černých sjezdovkách nebo si užijte 20,9 km lyžařských turistických tras. Objevte lyžařský areál Gastein s lyžařským instruktorem. Pokud jste dorazili bez vybavení, naši sportovní profesionálové ve lyžařských půjčovnách pro vás určitě budou mít to pravé. I daleko od sjezdovek a v hlubokém sněhu je v Gasteinu co objevovat.

Existuje mnoho způsobů, jak si užít zimní dovolenou – v Gasteinu si rozhodně přijdete na své.

SPORTGASTEIN
Lyžařský areál Sportgastein je nejvýše položeným střediskem údolí. Jeho nejvyšší bod je v nadmořské výšce 2.600 m. n. m., tím jsou zaručeny kvalitní sněhové podmínky až do jara. Areál má jednu kabinkovou lanovku a několik vleků, což odpovídá kapacitě osob a nevznikají tudíž dlouhé fronty. Sjezdovky jsou velmi široké, bez lesních průsmyků, střední obtížnosti. Z vrcholu je překrásný pohled na ostatní velikány Grossglocknerského masivu. U spodní stanice lanovky jsou ideální stopy pro běžecké lyžování, prochází údolím a jsou téměř rovinaté. Z Bad Gasteinu vede k lanovce silnice, která je přístupná zdarma s platným skipasem.

SCHLOSSALM - STUBNERKOGEL
Asi nejhezčí lyžování v údolí. Velký areál začíná ve měste Bad Hofgastein a končí v Bad Gasteinu. Propojení těchto dvou velkých kopců vybízí k několikadenním zážitkům. Nejdelší sjezdovka v regionu H1-H2-H2a měří 10 km z vrcholu až do údolí s převýšením 2.600 m, váš uspokojí nejen při závěrečné jízdě dne. Sjezdovka vede v zadní části areálu, v tichu a klidu majestátních hor. V areálu je také vysutý most u horní stanice lanovky, který zpestří váš odpočinek při lyžování.

DORFGASTEIN - GROSSARL
Skiareál Dorfgastein je na začátku údolí. Za hřeben vrcholu je jeho druhá část, která spadá do vedlejšího údolí Grossarl. Areál má velké množství sjezdových tratí sportovního charakteru rozléhající se jak na východním tak i západním svahu. Při své jízdě tak můžete sledovat slunce po celý den. U údolní stanice je rozsáhlé parkoviště, kde bezproblémů zdarma zaparkujete.

© Fotografie a obrázky

GASTEIN


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto