LYŽOVÁNÍ

Gasteinské údolí má 3 skiareály:

SPORTGASTEIN
Lyžařský areál Sportgastein je nejvýše položeným střediskem údolí. Jeho nejvyšší bod je v nadmořské výšce 2.600 m n.m., tím jsou zaručeny kvalitní sněhové podmínky až do jara. Areál má jednu kabinkovou lanovku a několik vleků, což odpovídá kapacitě osob a nevznikají tudíž dlouhé fronty. Sjezdovky jsou velmi široké, bez lesních průsmyků, střední obtížnosti. Z vrcholu je překrásný pohled na ostatní velikány Grossglocknerského masivu. U spodní stanice lanovky jsou ideální stopy pro běžecké lyžování, prochází údolím a jsou téměř rovinaté. Z Bad Gasteinu vede k lanovce silnice, která je přístupná zdarma s platným skipasem.

SCHLOSSALM - STUBNERKOGEL
Asi nejhezčí lyžování v údolí. Velký areál začíná ve měste Bad Hofgastein a končí v Bad Gasteinu. Propojení těchto dvou velkých kopců vybízí k několikadenním zážitkům. Nejdelší sjezdovka v regionu H1-H2-H2a měří 10 km z vrcholu až do údolí s převýšením 2600 m, váš uspokojí nejen při závěrečné jízdě dne. Sjezdovka vede v zadní části areálu, v tichu a klidu majestátních hor. V areálu je také vysutý most u horní stanice lanovky, který zpestří váš odpočinek při lyžování.

DORFGASTEIN - GROSSARL
Skiareál Dorfgastein je na začátku údolí. Za hřeben vrcholu je jeho druhá část, která spadá do vedlejšího údolí Grossarl. Areál má velké množství sjezdových tratí sportovního charakteru rozléhající se jak na východním tak i západním svahu. Při své jízdě tak můžete sledovat slunce po celý den. U údolní stanice je rozsáhlé parkoviště, kde bezproblémů zdarma zaparkujete.

© Fotografie a obrázky

GASTEIN


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto