HLAVNÍ UDÁLOSTÍ JE GASTEINSKÁ ZIMA
V zimě se v Gasteinu najde něco pro každého!

Z nebe tiše plují husté bílé vločky, zimní slunce nechává sníh třpytit a jiskřit. Lidé se v údolí Gasteinu pomalu nalaďují na advent. Říká se, že toto je nejklidnější období v roce. Jenže ono to tak úplně není. Stejně jako v mnoha alpských údolích jsou i zde v Gasteinu pevně zakotveny staleté zvyky. A tyto zvyky nejsou vždy tiché. Začátkem prosince se údolím pohybuje například svatý Mikuláš se svými společníky.

Advent v Gasteinu
Advent je časem očekávání, hudby, omamných vůní a rozzářených dětských očí.

Jen málokdo unikne kouzlu adventu. Když na nebi tančí husté sněhové vločky a Gasteinským údolím se line vůně svařeného vína a domácího cukroví, nastal čas adventních akcí.
Plánujete-li svou dovolenou v adventním čase, přijedete do Gasteinu prožít nádherný a pestrý čas! Ať už v prosinci zkusíte první zatáčky na lyžích, zanecháte stopy ve sněhu při pohodové zimní túře nebo uvolníte tělo i duši v některém z gasteinských termálních lázní, budete nadšeni.

Průvod Krampusů 2023
Tradice, zvyky a trochu husí kůže: Průvody Krampusů jsou zažitým zvykem, který se v Gasteinském údolí dodnes zachoval ve velmi originální podobě. Tyto dva dny prochází údolím přes 100 skupin krampusů, takzvaných „Passen“, kteří chodí dům od domu v Bad Gasteinu, Bad Hofgasteinu a Dorfgasteinu, aby zahnali zlo a odměnili dobro.

FIS Snowboard Weltcup Bad Gastein
16. až 17. ledna 2024
Napínavé přímé duely jsou na programu Světového poháru ve snowboardingu v Bad Gasteinu. Superhvězdy alpské snowboardové scény jsou pravidelnými hosty tradičního salcburského střediska již mnoho let a soutěží v napínavých soutěžích s umělým osvětlením o vítězství dne.
Letos se snowboardoví nadšenci mohou těšit na dvě soutěže jednotlivců a jednu soutěž smíšených týmů!

Red Bull PlayStreets v Bad Gasteinu
Každé dva roky si to nejlepší světoví freeskierové dají na střechách lázeňského města.
Impozantní Red Bull Playstreets Track vede unikátními městskými kaňony v centru města Bad Gastein. Freeskierové mohou uvolnit páru na různých railech a skocích a předvést své kreativní a působivé show. Na této akci je nevyhnutelné bušení srdce a zadržování dechu! Na minulých Red Bull Playstreets bylo rozhodně co vidět!

Ice4Life v Gasteinu
25. až 27. ledna 2024
Spoře oděni, pěšky a na běžkách přes Sportgastein, pak k tomu všemu krátce do ledově studené vody - a to celé maximálně v 0°. Zní to šíleně, ale má pozitivní účinky na imunitní systém a dodává energii. Toto je venkovní akce Ice4Life v Gasteinu.
• Ve Sportgasteinu, Gasteinské údolí
• Běh, běh na lyžích a plavání
• Studený trénink pro zdravější a výkonnější tělo

Art on Snow Gastein - Jedinečný festival zimního umění v Gasteinském údolí
3. až 9. února 2024
Gastein se opět mění v jedinečný kulturní hotspot. Na největším uměleckém festivalu v Alpách mohou zájemci obdivovat velká i malá díla ze sněhu a ledu. Mimořádné sochy můžete obdivovat na jedné straně v lyžařských areálech a na straně druhé v gasteinských městech Dorfgastein, Bad Hofgastein a Bad Gastein.
Ateliéry umělců jsou pod širým nebem - v zimní pohádkové krajině Gasteinu.

Lyžařská a golfová soutěž
50. lyžařská a golfová soutěž - 14.-16. dubna 2023
Původní myšlenkou Ski & Golf Competition bylo oslavit přechod mezi zimními a letními sporty a tento koncept byl natolik úspěšný, že již letos lze oslavit 50. výročí. Gasteinské údolí k tomu nabízí perfektní podmínky, které jsou v Salcbursku prakticky jedinečné. I v polovině dubna je na horách v téměř 2.700 metrech stále hodně sněhu, zatímco v údolí je již zaručena dokonale upravená zeleň.
Každoročně přijíždí řada účastníků z domova i ze zahraničí, aby bojovali o vytoužený mistrovský titul a stříbrný hrnek Gastein na International Ski & Golf Competition. Místem konání Golf Challenge je Gastein Golf Club, jeden z nejstarších a nejtradičnějších golfových klubů v Rakousku.

© Fotografie a obrázky

GASTEIN


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto