DORFGASTEIN: tradiční, idylický, přátelský

V létě obklopené svěžími zelenými loukami nebo v zimě pokrytými třpytivými sněhovými pokrývkami je toto místo skutečným rájem nejen pro sportovní a outdoorové nadšence.

V létě na vás čeká kolem 115 kilometrů turistických tras s rodinnými a tematickými túrami, v zimě zase rozsáhlý a pestrý lyžařský areál se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti.

Rodiny se zde, v útulné vesničce na začátku údolí Gastein, cítí obzvláště pohodlně. Četné zážitky pro děti udělají vaši rodinnou dovolenou nezapomenutelnou.

Těšte se na lyžařskou a turistickou dovolenou se svými blízkými v Dorfgasteinu, místě, kde zvyky a tradice stále do značné míry určují život!

ZIMNÍ TURISTIKA V DORFGASTEINU - kde se duše setkává s přírodou
Kde lépe se oživit než v čerstvě zasněžené přírodní kráse – jako na místní hoře Dorfgasteiner. Na dobrodružné hoře Fulseck jsou zimní túry a túry za sněhem zpomalující alternativou k jinak akčnějšímu lyžování. Každý, kdo ocení i zdejší atmosféru, bude příjemně odměněn. Kromě dechberoucích výhledů na hlavní alpský hřeben si skuteční vyznavači zimy s radostí propadnou kouzlu krajiny. Krok za krokem.

LYŽAŘSKÉ TÚRY - Sjezdovka na dobrodružné hoře Fulseck
Vyrazit na vrchol hory s lyžemi potaženými kožešinou, užívat si sněhu a námahy – to, co bylo ještě nedávno vyhrazeno vytrvalostním sportovcům a alpským nadšencům, si dnes podmaní srdce mnoha fanoušků zimních sportů – také v údolí Gastein.
Lyžařské túry na sjezdovkách splňují různé potřeby: zimní fitness, společenskou událost před prací nebo po ní nebo prostě jen krátkou přestávku od každodenního života.

VÝLETY NA SNĚŽNICÍCH - Procházka ve velkém měřítku
Jakmile to uděláte, nikdy toho nebudete mít dost! Pěší turistika na sněžnicích rovnoměrně procvičí celý pohybový aparát – a přesto ponechává čas na vnitřní klid a věnování okolí zasloužené pozornosti.
Výlety na sněžnicích na Fulsecku jsou zážitkem v nádherném tichu.
Pokud chcete být v souladu s přírodou, vydejte se po značené sněžnicové stezce od vrcholové stanice lanovky Fulseck přes Arltörl k prostřední stanici. Stezku lze samozřejmě projít i opačně – od mezistanice nahoru k horní stanici. Nejvyšší bod ve výšce 2.027 metrů odměňuje výhledem na 3.000 metrové vrcholy Vysokých Taur na jihu.

© Fotografie a obrázky

GASTEIN


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto