Oblast


Ausseerland - Salzkammergut

Požitek s jistotou zimní svěžesti

Když se Ausseerland - Salzkammergut zahalí do měkké sněhové pokrývky, odhalí hory, lesy a jezera své zvláštní kouzlo. Kouzlo zasněžené zimní krajiny v Ausseerland - Salzkammergut si nyní můžete vychutnat obzvlášť působivým způsobem. Objevte s jistotou všechny informace, které potřebujete pro příjemnou zimu – od sjezdového a běžeckého lyžování až po zimní túry a wellness.

10 top tipů pro jedinečnou zimní dovolenou

Sáňkování, bruslení, lyžování a mnoho dalšího – Ausseerland nabízí řadu vzrušujících, sportovních a relaxačních aktivit. Rádi vám prozradíme, 10 nejzajímavějších lákadel, která udělají z vaší dovolené jedinečný zimní zážitek.

Lyžování
Lyžařské areály se zárukou sněhu Tauplitz a Loser Bergbahnen nabízejí ty nejlepší podmínky pro neomezené potěšení z lyžování. Od začátečníků po pokročilé, od fajnšmekrů až po freeridery ve dvou lyžařských areálech si na své přijdou všichni lyžaři a snowboardisté. Pokud chcete zažít radost z lyžování i v noci, můžete tak učinit na vleku Zlaimlift v Grundlsee.


Sáňkování
Sáňkování nebo-li jak místní nazývají "Schlittgoasreitn", je zábava pro každého. Ať už s přáteli, kolegy z práce nebo s celou rodinou – sáňkování slibuje tu nejlepší zimní zábavu pro každého.
Sáňkování prostě patří k rodinné zimní dovolené!
Vyjít do kopce se sáňkami v ruce a pak sjet horu rychlým tempem – to je to, co vytváří a probouzí vzpomínky na dětství. V Ausseerland - Salzkammergut je mnoho menších kopců, na které můžete vystoupat a zároveň sjet na saních. Sáňkařskou dráhu v Grundlsee ve Zlaimu a v Tauplitz u vleku Grafenwiesenlift lze díky osvětlení využívat i večer. Na sáňkařské dráze v Tauplitz se dostanete nahoru velmi pohodlně lanovkou – a dále je to již na vás.
A po sáňkařské zábavě si můžete vychutnat šálek horké čokolády nebo třeba Zottler (čaj s mlékem, rumem a vanilkovým cukrem) na zahřátí v jedné z našich kaváren nebo hostinců!

Výlety na skialpech
Skialpy - lyžařská turistika se v posledních letech v souladu se zimním trendem dále rozvíjela. V Ausseerlandu naleznete fantastické možnosti pro pohodové až sportovní lyžaře ve volném terénu.
O lavinovém nebezpečí je důležité se vždy předem informovat!
Lyžařské výlety na skialpech jsou vždy na vlastní nebezpečí a odpovědnost!

Wellness
Ze sjezdovek do příjemně teplé vody. Dva vodní světy v regionu zvou k potápění a načerpání sil po zimních sportech. Tohle je zakončení dne s radostí.
Protože není nic příjemnějšího než uklidnit jeden nebo druhý sval, který se po sportovním dni hlásí. Relaxujte v sauně, zaplavte si a připravte se na další den na sněhu. Nejlepší podmínky k tomu nabízí Narzissen Vital Resort Bad Aussee a GrimmingTherme v Bad Mitterndorfu.

Oblast


Bruslení
Červené tváře, studený vítr.
Na ledě je to rychlé.
Skoky a piruety.
Závody dětí.

Bruslení je čistý zimní zážitek. Ať už ve dne nebo večer s osvětlením, dvě kluziště v Ausseerlandu nabízejí skvělé zimní zpestření. Na zahřátí se doporučuje hrnek punče nebo čaje a pak už můžete jít zase na led.

Zimní turistika
Zažijte zblízka impozantní krajinu, třpytící se sníh a čerstvý vzduch. Ať už s pevnou zimní obuví nebo sněžnicemi, túra po zasněžených loukách a lesích nabízí jedinečné zimní dojmy.

Naši horští vůdci jsou k dispozici i pro specializovanější túry. Individuální výlety v Ausseerlandu nabízejí jedinečné výhledy a nezapomenutelné dojmy. Zastavte se a prožijte zimní kouzlo pro.

Eisstockschießen
Eisstockschießen = metaná - je společenský sport, který si s nadšením užívají mladí i staří. Hra na ledě je rozhodně speciálním zážitkem na zimní dovolené, a proto je jednou z našich povinností letošní zimy.

Jízda na saních
Romantické, zábavné a krásné, něco, co si zamilujete - projížďky na saních a koňských povozech. Řehtání koní a radostné zvonění zvonků vás doprovází na romantická místa, rustikální salaše s nádhernými výhledy. Prožijte velmi zvláštní romantický zážitek!

Koulovačka
Klasika mezi zimními aktivitami! Koulovačka při zimní turistice, na vaší zahradě nebo po příjemné večeři je zábavou pro malé i velké, ať už v týmech nebo každý proti každému! Zimní dovolená bez koulovačky není skutečnou zimní dovolenou.
Ať vyhraje ten lepší!

Běžky
Oblast nabízí 229 km čistého potěšení z běžeckého lyžování! Všechny běžecké tratě jsou upravovány pro klasiku i bruslení. Na 1600 m vysokém Tauplitzalmu je možné vyrazit na běžky, jakmile začne sněžit. Různorodé trasy v Altaussee (Blaa Alm), Bad Aussee, Bad Mitterndorf a Grundlsee také vytvářejí ideální terén pro úžasný zážitek z běžeckého lyžování.

Oblast

© Fotografie a obrázky

AUSSEERLAND


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto