alpinski


Tauplitzalm na skialpech
Pokud chcete zažít přírodu a vrcholové štěstí daleko od často rušného shonu na sjezdovkách, vyberte si turistické lyže. Turisté na lyžích na Loser jsou odměněni fantastickým výhledem. Výhled se táhne přes temně modré jezero Altaussee, malebnou Salzkammergut a impozantní masiv Dachsteinu.

Krásná trasa vede i na Tauplitzalm. Když dorazí do cíle, lyžaři jsou odměněni kouzelným zimním horským světem. Spontánnost a Ausseerland jdou dohromady stejně dobře jako horské chaty a Kaiserschmarren. Pokud chcete při skitouringu zažít zimní svěžest regionů, můžete si vybavení zapůjčit v regionální půjčovně lyží.

Jedno je jisté: lyžaři také vědí, že by neměli zapomínat sledovat povětrnostní podmínky a kontrolovat stupeň varování před lavinou.
Aktuální lavinové informace na www.lawine-steiermark.at . Dávej na sebe pozor!


Trasy pro skiapinisty
Cesta vede lesem a přes úzké mosty a po cca 30 minutách po okraji sjezdovky k dolní stanici 8místné kabinkové lanovky Mitterstein. Odtud se po několika zatáčkách vpravo kolem přehrady dostanete k "Brentenmöser Alm". Následuje přejezd svahu a výstup na parkoviště Tauplitzalm. Pokračujte podél stromořadí do obce Tauplitzalm v nadmořské výšce cca 1650 m s útulnými zastávkami na občerstvení. Pro sjezd do údolí si můžete během dne vybrat z našich upravených sjezdovek do Tauplitz a Bad Mitterndorfu. Lanovky jsou v zásadě zodpovědné za bezpečnost svých lyžařských hostů. Čelní srážka se stoupajícími lyžaři vede k nebezpečným situacím, a proto je zde zakázáno.

Sjezdovky jsou uzavřeny od 17:00 do 9:00. V této době probíhá úprava sjezdovek a sněžná děla jsou v akci. Používání sjezdovek a lyžařských tras v této době je životu nebezpečné a zakázáno. Zákaz výstupu na skialpech na sjezdovkách je i pro vaši vlastní bezpečnost.


Přehled tras pro skialpinisty:
https://ausseerland.salzkammergut.at/winter/skitouren.html

© Fotografie a obrázky

AUSSEERLAND


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto