SKI TOUR - SKI ALPIN


SKIALPINISMUS V ACHENSEE

Karwendel a Rofan nabízejí nespočetné možnosti pro lyžařské výlety v regionu Achensee - pro pokročilé i pro začátečníky.

Úplně osamocený, obklopený tichem zimního horského světa, vystupujete s lyžemi a objevujete místa, která můžete obdivovat jen v létě. Lyžařské výlety otevřou zcela odlišný výhled na zimní svět na Achensee. Klíčovým prvkem tohoto sportu, stejně jako nekonečné hluboké sněhové klesání, je hluboké hnutí obklopené naprostým klidem.
Rofan a Karwendel nabízejí četné příležitosti pro lyžařské túry - od krátkých a snadných po náročné, strmé stoupání. Velkým plusem je spojení s lyžařskými oblastmi v regionu. Mnoho z nejoblíbenějších zájezdů, jako je Rofanspitze, začíná přímo v lyžařské oblasti.

Achensee lyžařský tábor
Ti, kteří nedokážou udržet krok s prasklinami, se na 21./22. Leden, 26./27. Leden nebo 9.10. Únor 2019. Zkušení trenéři vysvětlují v bezpečnostních školeních, jak se chovat správně - nejen v mimořádných situacích - na horách.

Lyžařské túry Vybrané lyžařské výlety najdete na naší interaktivní mapě nebo nové mapě lyžařských túr Achensee. Zde můžete rozlišovat různé zájezdy v délce, nadmořské výšce a obtížnosti, abyste mohli najít správné turné pro vás.
Pro lyžařské túry
Bezpečnostní pokyny pro přípravu turné
Každá lyže třídy GT by měl vybrat ten správný zájezd pro v závislosti na počasí, vítr, sníh, sjezd na nebezpečí a osobní požadavky a mělo zjistit, o konkrétních místních podmínek. Nezapomeňte, jste na horu, jste zodpovědní za sebe a rozhodujete se sám. Věnujte pozornost aktuálním publikacím varovného servisu lavín Tyrolsko. Čtyři lyžařské trailheads am Achensee LVS přechody byly zřízeny: parkoviště Falk mech Achenkirch, u vchodu do Unterautales v Achenkirch na parkovišti Achenseehof a na začátku nové lyžařské stopě na Rofan pod Mauritzalm. Na kontrolní body LVS v regionu.

Nová lyžařská trasa na Rofan v Maurach rovněž informovala o sedmi stanicemi přes alpské chování a jednání s lavinovým vyhledávačem a sondou. Na turistické stezce u Rofan.

SKI TOUR - SKI ALPIN

Osamělé stopy ve sněhu: Nejlepší tipy pro turisty
V Achensee lyžařští horolezci naleznou své osobní vrcholné štěstí
Pouze váš vlastní dech může být slyšet. A vidět. Jako lehká pára na tomto krásném zimním ránu. Mezi hluboce zasněženými stromy, minulými různými živočišnými stopami, se člověk přibližuje k stromové linii a otevřenému světovému vrcholu. Krok je již pomalejší, vyrovnanější. Ale dech jde trochu rychleji - je to vzrušení nebo úsilí? Hřeben na kříži musí být poražen ještě, pak odměnou panenské svahy v hlubokém sněhu za úsilí stoupání. Který také studoval s exkluzivní lyžařské horské samoty jako osobní výzvu, je skutečné vysněné oblasti kolem jezera Achensee.

„Máme oblasti, kde často tráví hodiny došlo k duši,“ říká Stefan Wierer který za téměř čtyři desetiletí jako horské-u. Lyžařský průvodce na cestách a sjezdovek v Rofan a pohoří Karwendel ví lépe než ostatní své vlastní předzahrádku. V závislosti na počasí, větru, sněhu, a to zejména přizpůsobené osobním požadavkům svých účastníků, zkušený horský vůdce zvolí ten správný zájezd.

Stefan je osobní favorit Rether hlavové části (1926 m), který je ski tour stále tajemstvím, ale ale spokojen s zlatými orly populární: Podívejte se na akci z hor jedním z jejich hnízd. se dostane z parkovišti Christlumlifte v Achenkirch zahřát na Unterautal, pak prudších zatáčkách až Hochstegen-Alm a Gröbenalm. Odtud vylezte po širokém hřebenu Rether Kopf přes středně těžký terén a těsně pod vrcholkem na severní hřeben. „Posledních pár metrů na vrchol klademe v závislosti na sníh zadní s nebo bez lyží,“ říká expert, který počítá tři až čtyři hodiny v závislosti na sněhových podmínkách k tomuto mírné procházku, lze zvládnout v celkem 950 metrů.

Přestože je srovnatelná s obtížností, ale s 1300 metry nadmořské výšky je mnohem více odvodnění Streichkopf (2243 m). Start je na parkovišti u Kinderhotel Buchau v Maurachu. Po Dalfazalmu se dostanete přes mírně strmý terén. Mezi stěnami lezení Klobenjochs a hřebenem Dalfazer trasa pokračuje do horního hřbetu nanášecí hlavu. „Případně můžete využít sousední Stuhlböcklkopf v útoku - čím více jako to jen proto, že jeho jméno,“ Stefan popisuje svou osobní oblíbenou prohlídku.

Zkušení horolezci lyžařské rád vzít specialistu s černým koně vrchol (2220 m nm), tyčící se majestátně do přírodní rezervace Karwendel, největší chráněné krajinné oblasti severních vápencových Alp. Autem pojedete z Maurachu na parkovišti u vchodu do Karwendeltäler v Pertisau, přitahuje tam lyže kůže nad ušima. Po půl hodině se dosáhne Falzturnalm, kterých se přes řídký horský les jde Dristlalm. Po Dristlkopf to znamená přechod přes náročný terén na příkrém severovýchodním svahu, odkud se můžete podívat přímo na oklepávání špičkou s jeho výraznou sedla. Možná budete chtít odpočinout na chvíli, která má stále výdrž, dělá lyže a vystoupat na vrchol bez desek. „Pohled z vrcholu je prostě nádherný,“ říká Stefan, a pak poskytuje hluboký sníh sestup přes žádnou prudký terénní vyhlídky na každé vrtí mohou spřádat vlastní copánky ve sněhu. Dokonce je dosaženo peak centimů po asi čtyři a půl hodiny a nadmořské výšce 1300 metrů, terén však klade vysoké nároky na techniku a cit pro sníh.

„Lavina víkendový kurz není dostatečně dlouhá, aby jít sám do této oblasti,“ průvodce varuje, pokud jde o lavinových nehod, které poskytují každoročně pro nadpisy. Mnoho náročných zimních turistik a zkoumání tématu sněhu je rozhodně nutné, abyste pomalu cítili cestu. "Pokud si nejste jisti, měli byste rozhodně zkontrolovat konkrétní podmínky při zahájení turné," radí Stefan Wierer. „Lokálně můžete poskytnout informace, jako je množství nového sněhu, větru a tepelné komunikovat a co to znamená lavinu technicky, při níž Berg“ Tohle je pořád na cestách, LVS kontrolní body byly zřízeny ve čtyřech lyžařských tour výchozích bodů: Z parkoviště Falk mechu v Achenkirch na vchod Unterautales Achenkirch na parkovišti Achenseehof a na začátku nové lyžařské stopě na Rofan pod Mauritzalm.

Lyžařská stopa v Maurach informováni s šesti stanicemi na alpské chování a jednání s lavinovým vyhledávačem a sondou. Stezka se zaměřuje mimochodem nejen lyžařské túry, ale i na Snowshoers, kteří cestují v alpském terénu. Přehled všech tras je poskytován novou mapou přehledů lyžařských túr a interaktivní mapou, a to jak online na adrese www.achensee.com.

SKI TOUR - SKI ALPIN

© Fotografie a obrázky

ACHENSEE


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto