SKI TOUR - SKI ALPIN


LYŽAŘSKÝ TÚRY V ACHENSEE

Pohoří Rofan a Karwendel nabízí četné možnosti pro lyžařské túry. Velkým plusem je napojení na lyžařské areály v regionu. Tam začínají některé z nejoblíbenějších výletů. Obvykle osloví ty, kteří neodolají volání hor ani v létě. Zcela sami, obklopeni tichem, objevují nová místa, která by jinak v zimě často zůstala skryta.

Co motivuje lyžaře? Ne vyjet lanovkou na vrchol, ale vylézt nahoru vlastní silou. A pak si užít „ zaslouženou odměnu za dřinu“: štěstí, o které jste na vrcholu bojovali, výhledy, které najdete jen tam – a sjezd zcela nedotčenou sněhovou krajinou. Ale pozor: při skialpinismu musíte být obzvláště opatrní, protože s tím samozřejmě souvisí rizika. Je proto důležité správně posoudit své know-how a dodržovat „přírodní pravidla“. Pak už nic nebrání vaší neodolatelné radosti z tohoto zimního sportu, kde máte horu v srdci.

INTERAKTIVNÍ PLÁNOVAČ TRAS

Hledáte vhodnou lyžařskou túru? S pomocí interaktivního plánovače tras nyní můžete rychle, snadno a s možností filtrování, jako je úroveň obtížnosti, nadmořská výška a mnoho dalšího, sestavit trasy.
https://www.achensee.com/erleben/winterurlaub/skitourengehen-tirol-oesterreich/

SKI TOUR - SKI ALPIN

CHARTE SCHNEIDERSHARK (2 027 mil.)

Popis
Celkový charakter: Velkolepá a poměrně strmá jarní túra v přírodním parku Karwendel se sjezdem první třídy. Nezbytná je znalost techniky sjezdu v náročném terénu.

Výstup: Z parkoviště Gramai Alm (1263 m) přes Falzthurnbach na jih do Gramaier Grund. Ve výšce kolem 1500 metrů se držte vlevo a vydejte na východ po širokém Schneiderkaru. Ke konci okruhu se trasa stáčí trochu doleva. Svah je strmější a okruh, orámovaný skalami, se zužuje, až dojdete k úzkému Schneiderscharscharte.

Sjezd: Po trase výstupu

Poznámka: Před květnem výchozí bod na parkovišti Karwendeltäler v Pertisau
https://www.achensee.com/map-winter/schneiderscharscharte-2027m/

HOCHPLATTE (1.813M)

Popis
Celkový charakter: Oblíbená lyžařská túra s výhledem do údolí Karwendel. Pozor na přechod k vrcholovému výstupu.

Výstup: Z parkoviště (kontrolní bod LVS) přes otevřený kopec směrem na jihozápad k lesní cestě Falkenmoosalm. Postupujte podle této a v první pravotočivé zatáčce se dejte po Sommerweg vlevo. Z okraje lesa vystoupáte po loukách na Falkenmoosalm (1 328 metrů). Mírně strmější směrem na západ do 1 500 metrů, odbočit doleva a stoupat na hřeben směrem k jihozápadu. Na cestě odbočíte vpravo kolem skalnatého útesu a poté hned vlevo. Pokračujte na jihozápad přes širokou mýtinu na hřebeni. Vyhněte se strmému svahu doleva (někdy hrozí nebezpečí lavin) a prohlubní ve svahu k vrcholovému kříži.

Sjezd: Po trase výstupu. Sledujte směrovou ceduli (červená šipka) na posledním svahu.
https://www.achensee.com/map-winter/hochplatte-1813m/

SKI TOUR - SKI ALPIN

© Fotografie a obrázky

ACHENSEE


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto