ZIMNÍ TURISTIKA


Region nabízí více jak 150 km upravených stezek pro zimní turistiku. Stezky vedou překrásnou krajinou Karwendelskéhou údolí k horským chatám jako je Gernalm a Alpengasthof Falzthurn. Pro milovníky nočních procházek jsou některé stezky osvětlené.

Typ:
Obzvláště krásná je cesta do Unterautalu. Od parkoviště lanovky Christlum v Achenkirchu půjdete cca 2 km ke svému cíli. V zimě zde můžete velmi často vidět kamzíky.

ZIMNÍ TURISTIKA

Zimní procházka za kamzíky a knedlíky v Karwendel

Túra:
- Doba trvání: 4 hodiny
- Vzdálenost: 14 km
- Nadmořská výška: 971 m
- Cílová výška: 1261 m
- Výškový rozdíl: 300 m do kopce, z kopce 300 m
- Doporučená turistika mapa: mapa tras u jezera Achensee Achensee ve spolupráci s nakladatelstvím kompas, měřítko 1:35,000, k dispozici
- Boty: Zimní turistické
- Obtížnost: lehká až střední

- Podmínky: ***
- Bezpečnost: **
- Orientace: *
- Zkušenosti: ****
- Krajina: *****

Trasa:
Pertisau (parkoviště Karwendeltäler) - Falzthurntal - chata Falzthurn - Gramaialm - Falzthurntal - Pertisau
Alpský park Karwendel je největší chráněnou oblastí severních vápencových Alp - a domov pro mnoho jelenů. Od Achensee lehce stoupají zimní turistické stezky, které vedou až k hoře Sonnjoch, s 2457 metry.

Popis:
Parkoviště na okraji Pertisau je dobře značená. Zde u vchodu do alpského parku Karwendel, největší chráněná krajinná oblasti severních vápencových Alp, začínají tři cesty do zimní říši divů. První cesta vede do Falzthurntal. Cesta k chatě Falzthurn vede lesem a přes zasněžené louky. Horská chata je nejstylovější chatou v širém okolí. Dále se stezka vine nedotčenou přírodou směru údolí. Když budete mít štěstí, uvidíte i kamzíky, hledající potravu. Po dvou hodinách chůze budete mít přímo proti sobě hranu hory Sonnjoch, s 2457 metry. Je to nejvyšší hora v regionu. Na zpáteční cestě vás bude přitahovat Alpine Inn Falzturn kde se můžete občerstvit a ochutnat místní speciality.

Příjezd:

Sledujte B181 podél jezera do Maurachu, pak odbočte vpravo do Pertisau a postupujte podle značek na Karwendel údolí (velké parkoviště).

Občerstvení:
Pokud máte zájem ochutnat místní speciality, doporučujeme tyrolské Gröstl, Kassspatzl, lahodné knedlíky a palačinky. Tyto speciality vám připraví na horských chatách: Alpine Inn, Falzthurn a Gramaialm

ZIMNÍ TURISTIKA

© Fotografie a obrázky

ACHENSEE


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto