St. Micheal

St. Michael – brána národního parku a skiareálu Lungau

St. Michael v Lungau je bránou do jedinečného alpského světa mezi Katschbergem a Obertauern
Nejslunečnější region Rakouska s příjemným klima v nadmořské výšce 1000 m nabízí jako národní park a lyžařské středisko spoustu sportovních a jiných aktivit. Lungau a sousedící Kärntner Nockberge byly zapsány do světového dědictví UNESCO a rozhodně stojí za návštěvu.

Asi 100 km jižně od Salzburgu, na sjezdu St. Michael dálnice Tauern (A 10), leží obec s 3500 obyvateli. Je usazena do krajiny Nízkých Taur a pohoří Nockberge se sedmi romantickými údolími, vrcholy dosahujícími výšky až 2500 m, horskými salašemi, šedesáti jezery, nesčetnými horskými potoky a vodopády. Přes padesát horských chat nabízí lyžařům své pohostinství.

Zvláštní atrakcí je nová lanovka „Sonnenbahn“. Kabina pro osm osob je v provozu celoročně a vede z části obce St. Martin do střediska Großeck-Speiereck. Turistické cesty a 9 km dlouhá sjezdovka je vám po celou sezónu k dispozici.

300 km sjezdovek bez dlouhých front

V zimě je St. Michael opravdovým rájem pro všechny, kdo v zasněžené, tiché krajině hledají harmonii a klid. Ve vzájemně skibudy propojených střediscích mezi Katschbergem a Obertauern čeká na lyžaře přes 300 km sjezdovek se šedesáti vleky. V sezoně je zde zaručené lyžování prakticky bez čekání. Dále zde naleznete kolem 220 km běžeckých tratí, upravované turistické cesty, skialpinistické trasy, přírodní plochy pro bruslení.

Po sportovně náročném dni plném nebývalých zážitků se můžete odreagovat na Après-ski party nebo v útulné horské chatě či restauraci. V Lungau je kladen důraz na regionální kuchyni, se specialitami jako je Eachtlingen (místní chutné brambory) v různých variacích, pečivo Hasenöhrl s kyselým zelím, Lungauský špek, Brennmuas, pivo Tauernroggen, med od horských včel, sladký trhanec Kaiserschmarrn, koblihy Bauernkrapfen, dezert Lungauer Rahmkoch nebo lungauský marcipán.

St. Michael nabízí spoustu možností ubytování. V hotelech všech kategorií, penzionech a apartmánech dohromady s asi 3200 lůžky na vás čeká pohostinnost a blahodárný spánek. Po horkých letních dnech tu následují příjemně chladné noci.

Lyžování v St. Michael, zde jsem rád!
5 nocí v penziónu se snídaní
4 denní skipas Skiregion Oberlungau
Skibus zdarma
Cena od 253 EUR


Tourismusverband St. Michael im Lungau
Raikaplatz 242
5582 St. Michael/Lg.
Tel.: +43 (0) 6477 / 89130
Fax: +43 (0) 6477 / 891 354
Mail: info@sanktmichael.at
Web: www.sanktmichael.at

© Fotografie a obrázky

SALZBURGER LUNGAU


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto