NOVINKY


Funslope Königslehen
Novinkou sezóny je Funslope Königslehen kde na vás čeká 6m dlouhý rychlý rozjezd, vlny různých velikostí, prudká zatáčka do 7m dlouhého tunelu, zdvojené vlny a obrovský šnek. A rozhodně nesmíte vynechat malé překážky na závěr. Zábava a vzrušení na vás jen čekají!.

Radstadtská jesličková stezka: Adventní romance místo vánočního spěchu
Každý, kdo věří, že skutečně není žádný skutečný vánoční duch, měl by vyrazit do Radstadtu a utéct od od nákupních maratonů z nákupních center. V Radstadtu v Salcbursku se v adventu šíří vánoční romantika. Hosté historického města se ocitnou v zimní horské scenérii. Středověká atmosféra města a tradičních vánočních akcí unáší děti i dospělé v klidném horském městečku. V letošním roce se opět vytvoří podél historické městské zdi vnitřní a vnější (1.12.2018 - 06.01.2019) okouzlující stezka. Na zimní okružní cestě budou návštěvníci procházet kolem 14 osvětlených jesliček se zimní krajinou. Tvůrci betlémů z Radstadtu a okolí ukazují své nejlepší práce v různých výlohách a vitrínách. Betlémy jsou skutečná umělecká díla - každý sám o sobě představuje speciální způsob vánočního příběhu. Speciálně ve večerních hodinách jsou vitríny krásně nasvícené. Výstava je zcela zdarma a okruh trvá zhruba 45 minut. Začátek výstavy je vedle řezníka Schitter na náměstí a končí v Informační kanceláři.

Radstadtská výstava jesliček v muzeu Schloss Lerchen
Navštivte s dětmi výstavu jesliček v muzeu Schlosslechen a rozjímejte ve vánočním duchu. Výstava je otevřena od 18.11. - 23.12.2018 každý den od 13 - 19 Hod.

Vánoční procházka zasněženou krajinou
Vánoční procházky, které se již staly tradicí, patří k nejvýznamnějším událostem Adventu v Radstadtu. 08.12. , 15. 12. a 26. 12. 2018 od 17.00 do 19.00 hod. se pořádá romantická procházka "Kaiserpromenade" s večerním světlením. Začátek je u kaple Schwaiger. Odtud vede cesta do kostela Loreta doprovázená zvuky Weisenbläser. V kostele vás čeká varhaní hudba a vánoční zpěvy. Na malém náměstí vypráví Max Steiner krásné pohádky, než se vstoupí do údolí v Lärchenbachu. Před vstupem na Kaiserpromenade se podává Vánoční punč. Při opuštění Kaiserpromenade se můžete opět těšit na nádherný výhled na osvětlený Radstadt. Konec túry je na vánočním trhu na náměstí, kde čekají četné návštěvníky nejrůznější lahůdky a jesličky. Po celé cestě mohou návštěvníci obdivovat nejdelší adventní kalendář – 24 oken osvětlených zevnitř. Vstupné na vánoční túru činí 6, - EUR pro dospělé (děti zdarma). Spravedlivý podíl z výtěžku bude použit pro charitativní účely.

© Fotografie a obrázky

RADSTADT - Ski Amadé


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto