OBLAST

Uprostřed Tuxertalských a Zillertalských Alp leží nejkrásnější Tirolské alpské údolí, Tuxertal. Stoprocentní jistota sněhu je zde samozřemostí, jelikož díky nadmořské výšce od 850 – 3.250 m je zde sníh nonstop po celý rok od října do května!

Touha po nekonečnosti
S 62 moderními lanovkami a vleky v pěti lyžařských oblastech, které otevírají celkem 196 km sjezdovek, je Zillertal 3000 lyžařský a ledovcový svět jedním ze superlativů. Místní doporučují okružní jízdu Penkenjoch-Finkenberg přes Rastkogel na Eggalm. A to nejlepší přijde na závěr - ledovec Hintertux. Kdo dokáže zdolat celý ledovcový okruh, překoná v jeden den 15.000 m a 60 km sjezdovek. Nejlepší sjezdy naleznete na Tux-Vorderlanersbach, Tux-Hintertux a Lanersbach. Pro všechny zimní sportovce je to ta pravá zábava!

Touha po „prašanu“
V Rakousku je Hintertux jediným ledovcem, který otevírá středisko s 60 km sjezdových tratí s jistotou krásného přírodního sněhu – „prašanu“ od října do května. Výhled z vyhlídkové terasy ve výšce 3.250 m na třítisícové vrcholky, zábava z lyžování a snowboardingu na ledovci Hintertux 365 dnů v roce, dělá z této lyžařské oblasti „nejlepší lyžařský areál na ledovci". Top gastronomii slibuje nová restaurac Tux Fernerhaus a Spannagelhaus!

Touha po skutečné zimě
Celkem 28 km upravovaných běžeckých tratí a dvě přírodní kluziště s drahami pro metanou ve Finkenbergu a v Tux-Lanersbachu je vám pro vaši zábavu zcela k dispozici. Tři osvětlené přírodní sáňkařské dráhy s možností zastavit se v horských chatách Höllensteinhütte, Grieralm a Bichlalm vám zajistí spoustu zábavy. Pro zimní procházky zasněženou krajinou je připraveno 68km zimní turistických stezek. Prozkoumejte na sněžnicích nedotčenou zimní krajinu, kde se nadýcháte čerstvého, zdravého vzduch a budete vnímat ticho, které vám dodá sílu do každodenního života.

OBLAST

Touha po zábavě
Uvolněte se a nechte se hýčkat slunečními paprsky. 30 chat a restaurací v tomto lyžařském středisku poskytuje sluneční terasy pro odpočinek. V lyžařském a ledovcovém světě Zillertal 3000 naleznete "stylové a trendy" restaurace, kde strávíte příjemné chvíle. Après Ski party rozjede zábavu na plný plyn a zvedne náladu a nezastaví se! Zajímavé programy a akce může zažít až již v hotelech či barech tak i dokonce v Tux-Center. Akrobatické výkony lyžařské školy budou k vidění na lyžařské show "Oheň na sněhu" v aréně Hinteranger v Tux-Lanersbachu.

Touha po rodinné dovolené, po rodinné zábavě
Pro jízdy na sněhu je pro ty nejmenší nejvhodnější horská stanice Eggalmbah, dětský park s lyžařským kolotočem, kouzelným kobercem, baby vlekem a snowtubingem. Pro první krůčky na lyžích je pro děti k dispozici pět lyžařských škol, kde si děti hrají a učí se první obloučky. Co uspokojí dětské srdce, když už nechce na lyže? "Play Arena", 1.000 m² krytá herna se spoustou zábavy a zajímavých programů. V Tux-Finkenbergu tedy rozhodně není nuda!

© Fotografie a obrázky

HINTERTUX - TUX


Partneři

  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto